Po godzinach

Jacek Sasin postanowił upamiętnić pewną rocznicę. Reakcja internautów była bezlitosna

YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość

Jacek Sasin postanowił przypomnieć i uczcić pewną istotną datę. Nie spodziewał się jednak reakcji, jaką wywoła jego post. Wicepremier złożył bowiem serdeczne życzenia… Poczcie Polskiej.

18 października 1558 roku król Zygmunt II August stworzył pierwsze połączenie pocztowe na linii Kraków-Wenecja. Przywileju na prowadzenie królewskiej poczty, monarcha udzielił Prosperowi Provanie.

Ta data została uznana za urodziny Poczty Polskiej. I owa zaszczytna instytucja obchodzi dziś swoje święto.

Tę datę postanowił upamiętnić minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Złożył więc pocztowcom życzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

462 lata temu król Zygmunt II August utworzył pierwsze połączenie pocztowe Kraków-Wenecja. Na pamiątkę w wojsku ustanowiono Dzień Wojsk Łączności i Informatyki. Dzień Łącznościowca świętuje też Poczta Polska. Wszystkim łącznościowcom życzę zdrowia oraz dziękuje za służbę! – napisał Sasin na Twitterze.

Nie spodziewał się jednak reakcji, jaką wywoła ów post. Cóż, nie da się ukryć, że w świadomości Polaków nazwisko Sasina będzie już stale powiązane z Pocztą Polską. To przecież wicepremier wraz z Mateuszem Morawieckim wplątał Pocztę w organizację majowych wyborów-widmo. To Poczta wydrukowała 30 mln kart do losowania i to ona poniosła straty w wysokości około 70 mln złotych. I właśnie tę rolę w 462-letniej historii poczty wypomnieli Sasinowi internauci.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie