Po godzinach

Jacek Kurski znalazł zabawny sposób na spadające wyniki oglądalności? To perpetum mobile ma szansę uratować TVP

Jackowi Kurskiemu udała się niesamowita sztuka. W trakcie trzech lat swojej kadencji za sterami TVP udało mu się zarżnąć kurę znoszącą złote jaja. Portal Wirtualne Media informuje od dłuższego czasu o dynamicznych spadkach oglądalności telewizji publicznej. Wyniki z  2017 roku pokazują, że zarówno TVP1 jak i TVP2 spadły o ponad 10% w porównaniu do roku 2016. W analogicznym okresie oglądalność znienawidzonego TVN24, czyli całodobowego programu informacyjnego wzrosła aż o 20%. W tym roku negatywna tendencja się utrzymuje. Jak tak dalej pójdzie, propagandowy ściek o nazwie Telewizja Publiczna, oglądać będą tylko najbardziej zagorzali zwolennicy dobrej zmiany.

Jacek Kurski ma jednak tęgi łeb. Nie od parady wieloletni bulterier Jarosława Kaczyńskiego został rzucony na tak ważny odcinek, jakim jest walka o rząd dusz i o medialną prawdę. Prezes TVP nie ma zamiaru poddać się bez walki i doprowadzić tak po prostu zarządzanej przez siebie stacji do ruiny.

Na całe szczęście dla Kurskiego z pomocą spieszą mu pomysłowi internauci. Jeden z nich uknuł nawet bardzo chytry plan, dzięki któremu TVP nie tylko wyszła by z finansowego potrzasku, co stanęła by na równe nogi, a nawet zaczęłaby przynosić zyski. 

Mianowicie Jacek Kurski powinien postąpić w następujący sposób: prezes TVP bierze 2 miliardy dotacji z budżetu państwa, kupuje za to 4 miliony telewizorów, ustawia je wszystkie na Woronicza, puszczając na nich obraz kontrolny lub programy TVP. W ten sposób Kurski osiąga stałą widownie na poziomie przynajmniej tych 4 milinów odbiorników. Plan po prostu genialny w swojej prostoście.

Idąc krok dalej, jeden z komentujących zaproponował by z każdego z powyższych telewizorów ściągnąć abonament, oczywiście na koszt podatnika. W ten sposób TVP staje się swoistym samofinansującym się prepetum mobile. Żyć, nie umierać…

Powyższy plan wydaje się być mocno absurdalny. Wystarczy jednak poświęcić chwilę uwagi na analizę poczynań dobrej zmiany przez ostanie niemalże 3 lata, żeby dojść od wniosku, że rządzący już nie taki głupoty robili. Co więcej, nawet jeżeli udało by się zbudować to swoiste finansowe eldorado dla TVP, możemy być niemal pewni, że prezes Kurski znajdzie sposób jak te wszystkie pieniądze przepuścić…

fot. youtube

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie