Polityka

Jacek Kurski w opałach. Jurek Owsiak składa skargę na TVP

Nie ustają komentarze w sprawie zaskakującej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie ukarania wydawcy telewizji TVN 24 grzywną w wysokości niemal 1,5 mln złotych za relacjonowanie wydarzeń z Sejmu w grudniu zeszłego roku. Tym razem głos na swoim Facebooku zabrał twórca i głównodowodzący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli Jurek Owsiak. I uderza z grubej rury, zapowiadając złożenie oficjalnej skargi do KRRiTv na Telewizję Publiczną, która w 2017 roku nie podała żadnych informacji na temat już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak zwraca uwagę, że bezprecedensowe wymazanie serduszka z kurtki jednego z rozmówców w trakcie rozmowy emitowanej w programach informacyjnych TVP było dla milionów Polaków wspierających Orkiestrę na całym świecie czynem absolutnie niezrozumiałym i dyskredytującym ćwierć wieku niezwykłych działań społecznych.

W ciągu mijającego roku Wiadomości TVP ani razu nie poinformowały Polaków o efektach zbiórki, chociaż Pan Prezes Jacek Kurski w liście do Fundacji z dnia 19.10.2016 obiecał: Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach.

Szef WOŚP nie skupił się tylko na cenzurowaniu informacji na temat działań jego fundacji. Zwrócił także uwagę na pełne zakłamanie mediów publicznych w sprawie protestu młodych lekarzy rezydentów, domagających się radykalnego wzrostu nakładów na ochronę zdrowia.

Działalność TVP wobec WOŚP to nie jedyny przykład na stronniczość przekazu Telewizji Polskiej. Bliskie działaniom Fundacji jest środowisko medyczne, dlatego z ogromną dezaprobatą przyjęliśmy również wiadomości przekazywane na antenach TVP a dotyczące strajku rezydentów. Poruszyła nas nieprawdziwa wiadomość o jednej ze strajkujących osób sugerująca, że podróżuje po świecie i ma lekki stosunek do swoich zawodowych obowiązków. Okazało się, że wyjazdy te były związane z uczestnictwem w misjach pomocowych m.in w Kurdystanie i Tanzanii. To jeden z wielu przykładów nierzetelnych informacji związanych z medycyną, którą na co dzień zajmuje się WOŚP –  pisze Jurek Owsiak

Kończąc swój wpis, zaznaczył także że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma obowiązek równego traktowania wszystkich nadawców i o tym powinna pamiętać rozpatrując tę skargę.

Skarga W związku z ukaraniem Spółki TVN SA za sposób relacjonowania w programie TVN 24 wydarzeń w Sejmie RP i pod…

Opublikowany przez Jurek Owsiak na 12 grudnia 2017

Źródło: FB

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie