Polityka i Społeczeństwo

Jacek Kurski ostatecznie pogrąża TVP. Tak ostrej oceny jego działań nikt się nie spodziewał

Liczba manipulacji, fałszywych informacji, bardzo niskie standardy dziennikarskie, regularne nagonki organizowane na osoby sprzeciwiające się rządom Prawa i Sprawiedliwości – to codzienność w telewizji zarządzanej przez Jacka Kurskiego. Przez ostatnie trzy lata ciężko policzyć dni, w których telewizja publiczna nie byłaby na ustach internautów z kolejnymi wpadkami lub przekłamaniami. Gdy po kolejnym materiale “Wiadomości” wszyscy stwierdzają, że osiągnięto już dno i niżej nie da się upaść, TVP na drugi dzień wychodzi z tego obronną ręką i udowadnia, że dno nie istnieje. Epitety, jakie padają pod adresem stacji, nadają się do cytowania wyłącznie po godzinie 22:00.

Rzeczpospolita opublikowała niedawno sondaże, które są jednym wielkim epitetem pod adresem TVP wyrażonym anonimowo przez widzów. Aż 50 proc. badanych źle ocenia rzetelność nadawanych o 19:30 “Wiadomości”, 43 proc. respondentów krytycznie wypowiada się o całym kanale informacyjnym TVP Info. 15 proc wyborców PiS ma zastrzeżenia co do rzetelności “Wiadomości”, a 8 proc. wyborców tej partii do TVP Info. W całej stawce broni się jeszcze “Teleexpress”, w którego gromami rzuca 28,5 proc. badanych – “Kilka dni temu z “Wiadomości” odszedł jeden z głównych prezenterów Krzysztof Ziemiec. We wtorek poinformowano, że będzie on prowadził popołudniowy “Teleexpress”. Nic dziwnego, że wolał inny telewizyjny szyld(…) – pisze Rzeczpospolita. Po tej informacji w sieci furorę zrobiło powiedzenie, że teraz Ziemiec będzie musiał szybciej kłamać.

Kolejny sondaż dotyczy samego prezesa Jacka Kurskiego. 58 proc. ankietowanych uważa, że powinien on ustąpić ze stanowiska prezesa TVP. Przeciwnego zdania jest tylko 15 proc. badanych, czyli dwukrotnie mniej niż wynosi poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, co jest ogromnym wotum nieufności. Po zabójstwie Pawła Adamowicza, “Wiadomości” wyemitowały skandaliczny materiał obwiniający za gdański mord opozycję. Po tej chamskiej manipulacji media obiegła informacja, że prezesura Kurskiego zawisła na włosku, ale po kilku dniach Jarosław Kaczyński zdecydował się go pozostawić na stanowisku. Nie jestem pewien, czy czytając takie badanie prezes PiS uświadamia sobie skalę błędu, jaki popełnił.

Przy okazji takiego badania nadarza się okazja do wrzucenia kamyczka do ogródka opozycji. Powszechnie wiadomo, że apele i nawoływania do wyciągnięcia konsekwencji wobec Jacka Kurskiego, ale też osób odpowiedzialnych za przygotowywanie różnych materiałów, odbiją się od ściany. Nie zmienia to jednak tego, że do dzisiaj wyborcy nie usłyszeli, jakie sankcje zostaną wdrożone wobec ludzi odpowiedzialnych za zniszczenie marki TVP po wygranych wyborach. Raczej nie ulega wątpliwości, że nowy zaciąg w TVP różnej maści dziennikarzy sympatyzujących z władzą może działać na szkodę spółki. Już w połowie 2016 roku po potężnym spadku oglądalności, ceny emitowanych reklam w niektórych przypadkach zostały obniżone o 25 proc. w porównaniu z 2015 rokiem. Nie wiemy, co jeszcze może znajdować się w szafach TVP, ale pojawiały się już publikacje sugerujące niegospodarność. Nikt nie mówi o zamykaniu dziennikarzy do więzienia, ale ktoś powinien odpowiedzieć za taki stan rzeczy. I właśnie wyciągnięcia konsekwencji powinniśmy zdecydowanie oczekiwać od opozycji.

Źródło: RP

fot. yt

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie