Polityka i Społeczeństwo

Istnieje szansa na likwidację TVP Info? PO się nie poddaje

fot. Shuttterstock/tvp.info

Rafał Trzaskowski rozpoczął swoją kampanię prezydencką od uderzenia w TVP Info. Projekt ustawy likwidującej kanał informacyjny zostanie złożony w Sejmie.

Rafał Trzaskowski swoją kampanię w wyborach prezydenckich rozpoczął od uderzenia w TVP Info. Na pierwszej konferencji prasowej po nominacji, zapowiedział zbieranie podpisów pod projektem ustawy o likwidacji tego kanału informacyjnego. Jak mówił prezydent Warszawy, TVP Info jest gniazdem nienawiści siejącym kłamstwa, pomówienia i manipulacje.

Platforma Obywatelska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem i jak powiedział w Radiu Zet Marcin Kierwiński, podpisy zostały zebrane.

Po objęciu sterów przez Donalda Tuska w największej partii opozycyjnej zaczęły pojawiać się informacje, że sprawa likwidacji TVP Info nie jest priorytetowa i nie ma politycznego potencjału. Lider Platformy Obywatelskiej podobno nakazał zamrożenie tematu ad calendas graecas. I o ten projekt był pytany w Radiu Zet Marcin Kierwiński.

Z całą pewnością nie będzie projektu reformy mediów publicznych, który PO wielokrotnie składała, ale projekt likwidacji TVP info z szacunku dla tych, którzy się podpisali, będziemy musieli złożyć i je złożymy – powiedział na antenie radia. Jak dodał sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, złożenie do laski marszałkowskiej projektu ustawy, to “kwestia kilku najbliższych tygodni”.

Kierwiński podkreślił, że “to będzie decyzja komitetu referendalnego, prezydenta Trzaskowskiego, który w oczywisty sposób skonsultuje to również z Donaldem Tuskiem”. Dopytywany, czy Donald Tusk podchodzi sceptycznie do tematu, odpowiedział, że to nie jest dzisiaj kluczowa sprawa.

Z całą pewnością to nie jest dziś najważniejszy obszar aktywności Platformy i z całą pewnością przewodniczący Tusk koncentruje się na tym, co teraz najważniejsze – planie działania – Powiedział w Radiu Zet.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie