Po godzinach

Internet śmieje się z tej koszulki. Jak daleko posunie się prawica w propagowaniu absurdalnych mitów?

W internecie utarło się powiedzenie, że bycie prawicowym trollem to stan umysłu. Jeżeli komukolwiek z was zabraknie pomysłu na to, co robić danego dnia, gorąco polecam odwiedzenie prawicowego Twittera, gdzie można natknąć się na prawdziwe perełki naginania i kreowania rzeczywistości, które u niejednego wywołają salwy niekontrolowanego śmiechu.

Wiadomo wszakże, że prawicowy internet skupia jedynie prawdziwych Polaków, patriotów spod znaku Prawa i Sprawiedliwości, Kukiza lub jeszcze bardziej radykalnych formacji takich jak ONR. Nie ma tam miejsca dla lewactwa, gorszego sortu i elementu animalnego, zaś wartości patriotyczne są wychwalane pod niebiosa. Nieważne, że taki obrót rzeczy prowadzi w efekcie do wypaczenia pojęcia samego patriotyzmu, czyniąc go śmiesznym i groteskowym. To nie ma jednak dla prawaków żadnego znaczenia.

W duchu powyższych rozważań, warto przytoczyć ten przykład absurdu po prawej stronie. Mianowicie, podczas jednego z oficjalnych spotkań politycznych można było zaobserwować człowieka, który na koszulce dumnie nosił biało-czerwoną lotniczą szachownicę z podobizną generała Andrzeja Błasika, zmarłego w katastrofie smoleńskiej byłego dowódcy sił powietrznych.

Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, jak bardzo absurdalne jest wychwalanie generała Błasika pod niebiosa, gdy jego rola w samej katastrofie smoleńskiej jest do dziś niejasna, zaś polska delegacja nie poległa pod Smoleńskiem, a padła ofiarą strasznej tragedii, do której w dużej mierzy przyczyniły się zaniedbania i zwykły brak wyobraźni.

Kiedy już wydawało się, że człowiek po prawej stronie internetu widział już wszystko, okazuje się, że jeszcze sporo przed nim. Zaprawdę prawicowy Twitter to jednak stan umysłu. Trzeba przyznać, że koleżanki i koledzy po tamtej stronie przynajmniej nie dają się nudzić…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie