Gospodarka

Internet reaguje na konwencję PO. “Platforma pierwszej świeżości”

screen/ YouTube/ Platforma Obywatelska

PO zaproponowała wczoraj swój pakiet pomysłów dot. gospodarki. Ma on pomóc wyjść nam z kryzysu. Jak program oceniają eksperci?

PO wraca do gry

Przez ostatnie kilka miesięcy krytycy PO zarzucali partii, że ta stała się ospała i nie potrafi przejść do kontrofensywy. Ugrupowanie – zdaniem sceptyków – wypaliło się pod kątem merytorycznym i nie umie już stworzyć interesującego programu.

W PO nagle jednak coś się zmieniło. Najpierw był ciekawy pomysł wyjścia z aborcyjnej pułapki, jaką zastawił na nią PiS, a teraz konferencja dot. gospodarki.

I tak np. Wojciech Szacki z “Polityki” zwraca uwagę na to, że “Platforma ożywa, gdy ma konkurencję”. Tą ostatnią ma być zapewne Polska 2050 Szymona Hołowni, która jak na razie nie przedstawiła całościowego programu wyjścia z kryzysu.

Podobnego zdania jest Michał Danielewski z OKO.Press.

Niektórzy zwracają uwagę na to, że partia znów walczy o centrum.

“Przedstawiony w sobotę program Platformy #ReceptaNaKryzys jest totalnym przeciwieństwem dalszych obietnic wielkich budów narodowego socjalizmu i narodowego etatyzmu, które Mateusz Morawiecki zapowiadał dzień wcześniej przy okazji prezentacji Krajowego Planu Odbudowy” – pisze Cezary Michalski. Jak dodał dalej, ostatnia konferencja PO to też cios w Polskę 2050, która ma w Sejmie za słabą reprezentację, by przejść do tak zdecydowanej kontrofensywy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie