Po godzinach

Internauci śmieją się z Pereiry. Powstał specjalny film przedstawiający przebieg kariery szefa TVP Info

fot. youtube

Samuel Pereira od dłuższego czasu jest obiektem powszechnych żartów. Kto śledzi przebieg kariery młodego dziennikarza, ten wie, że od początku nie była ona usłana różami. Nie ma praktycznie tygodnia, żeby Pereira nie podjął udanej próby skompromitowania samego siebie. Jego fani zarzucają złowrogim siłom manipulacje i polowanie na biednego Samuela, z kolei jego krytycy twierdzą, że jest pseudo dziennikarzem z partyjnego nadania.

Bądź co bądź Pereira jest przykładem błyskawicznej kariery dziennikarskiej pod okiem dobrej zmiany. Pracował w Gazecie Polskiej Codziennie, pisał dla portalu Niezależna.pl, był również związany z Frondą.

Wielokrotnie udowodnił swoje zamiłowanie do teorii spiskowych, był też rzecznikiem stowarzyszenia Solidarni 2010. W nagrodę za ciężką pracę na froncie nieustającej walki o prawdę, Pereira został w marcu 2016 roku wiceszefem publicystyki w TVP INFO. Obecnie zaś piastuje funkcję szefa tego portalu.

Złośliwi wytykają, że nie ma przy tym znaczenia kunszt dziennikarski naszego bohatera, jego ciągłe zamiłowanie do wpadek, zarówno tych merytorycznych, jak i językowych. Obiektywizm, profesjonalizm i etyka to wartości, które są nie tylko zbędne w pracy dla mediów narodowych, one są wręcz szkodliwe. Dlatego też Pan Samuel tak szybko pnie się po szczeblach kariery. Wszakże wszystkie powyższe kryteria spełnia idealnie.

Okazuje się jednak, że Pereiera zawsze miał pod górę. Internauci stworzyli nawet specjalny film pokazujący historię życiową dziennikarza. Trzeba przyznać, że rzuca on nowe światło na dokonania Samuela, chwytając przy tym za serce:

Po obejrzeniu tej produkcji warto spojrzeć na Pereirę z innej perspektywy. To, że chłopina nie nadaje się do roli dziennikarza, jest więcej niż pewne. Tak samo jak to, że miał on zawsze pod górkę. Robił co umiał, a że niewiele umiał, to wyszło jak wyszło…

fot. youtube

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie