Gospodarka

Inflacja w Polsce to poważny problem? Nie dla wiceministra, który kuriozalnie tłumaczy to niebezpieczne zjawisko

Inflacja to nieodzowny element wzrostu gospodarczego – powiedział w “Magazynie EKG” wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Dodał, że wynagrodzenia Polaków rosną szybciej niż ceny. Przy okazji… upominał dziennikarza TOK FM.

Inflacja to część rozwoju gospodarczego

GUS podał, że w lipcu ceny w Polsce wzrosły średnio o 5 proc. w skali roku. To najgorszy dla naszych kieszeni wynik od wielu lat.

Buda uważa jednak, że po części to dobry znak.

Inflacja jest nieodzownym elementem sytuacji, w której mamy taki wzrost gospodarczy i takie podniesienie gospodarcze, jak dziś w Polsce. Jeśli ktoś oczekuje, że rok do roku będziemy mieli wzrost PKB na poziomie 11 proc., a jednocześnie nie będziemy mieli inflacji, to znaczy, że kompletnie nie wie, o czym mówi – mówił w “Magazynie EKG” radia Tok Fm wiceminister.

W odpowiedzi usłyszał dane, które mogły przeczyć jego tezie. Dziennikarz prowadzący wywiad powiedział, że w Polsce wzrost gospodarczy wyniósł 10 proc., w Hiszpanii – 19 proc., we Francji – 18., a we Włoszech – 17. We Francji czy we Włoszech inflacja nie przekroczyła 2 proc., a w Hiszpanii wyniosła za to 2,5 proc..

Nie spodobało się to politykowi. Postanowił kontratakować.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie