Gospodarka

Inflacja może pogrążyć Morawieckiego. Dlatego znalazł sobie kolejnego winnego. Ciemny lud to kupi?

Premier wie, że inflacja może zakończyć jego błyskotliwą karierę. Morawiecki gorączkowo poszukuje odpowiedzialnych za drastyczny wzrost cen.

Już nie Putin, ale nadal nie Glapiński i RPP odpowiadają za wysoką inflację

Mateusz Morawiecki znany jest z tego, że ma luźny kontakt z rzeczywistością, a kontaktu z prawdą i faktami unika niezwykle konsekwentnie. Teraz jednak oderwał się już chyba od ziemi i należy rozważyć dokarmianie go w powietrzu. Premier doskonale zdaje sobie sprawę, że drastyczny wzrost cen wszyscy odczuwają na każdym kroku.

Wie, że czegoś takiego nie zagłuszy kłamliwy przekaz rządowej telewizji, a sposobu na poprawę sytuacji właściwie nie ma, bo to prezes Narodowego Banku Polskiego i Rada Polityki Pieniężnej, której jest szefem, przespali kilka miesięcy, kiedy trzeba było zacząć podnosić stopy procentowe, aby inflacja nie mogła się rozpędzić. Morawiecki tego jednak nie powie, ponieważ Glapiński drukuje pieniądze na nieprawdopodobną skalę, a PiS dzięki temu może myśleć o przedłużeniu swoich rządów.

Platforma Obywatelska odpowiada za inflację w siódmym roku rządów PiS?

Brzmi to jak żart, ale Jacek Kurski (dziś prezes TVP) powiedział kiedyś, że “ciemny lud to kupi”. Wtedy chodziło o kłamstwo, że dziadek Donalda Tuska był w Wermachcie. Choć eksperci są zgodni, że inflacja spowodowana wojną w Ukrainie dopiero przed nami, premier Morawiecki od początku rosyjskiej agresji na ten kraj stara się wmówić opinii publicznej, że drastyczny wzrost cen wszystkiego to wina rzeźnika z Kremla, a pomóc mu w tym ma hasło “putinflacja”, które powtarza z tak nachalną gorliwością, że każdemu powinna zapalić się w głowie lampka ostrzegawcza. Zwalanie na Putina odpowiedzialności za inflację chyba nie obniżyło społecznej temperatury niekorzystnej dla Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ Mateusz Morawiecki postanowił winę za wzrost cen zrzucić na… Platformę Obywatelską.

Przyczyn inflacji jest wiele


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie