Polityka i Społeczeństwo

Inflacja? Jaka inflacja! TVP Info ma większe problemy na głowie

W piątkowy poranek GUS poinformował, że w czerwcu poziom inflacji wzrósł do 15,6 proc. TVP Info do południa wolało jednak zajmować się m.in. słowami Przemysława Czarnka o “ideologii gender”.

W piątkowy poranek, z samego rana Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w czerwcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 15,6% (wskaźnik cen 115,6), a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,5% (wskaźnik cen 101,5). To najwyższy poziom od marca 1997 r, wstydliwy rekord 25-lecia.

Oczywiście to od tej informacji zdecydowana większość portali zajmujących się polityką rozpoczęła dzień, a rekordowe 15, 6 proc. biło po oczach z nagłówków. Ale nie wszędzie. Na przykład stacja TVP Info i jej portal długo musiały trawić najnowsze dane GUS-u i nie spieszyły się z podaniem jakiegokolwiek newsa, nie mówiąc już o komentarzu.

Portal TVP Info milczał na ten temat jeszcze po godz. 11. Być może jego pracownicy byli w takim szoku po informacji z GUS-u i przeliczali zmiany w ratach swoich kredytów, że nie potrafili wystukać na klawiaturze “15,6”.

– Wszyscy piszą tu o rekordowej inflacji, martwią się, boją, narzekają. Polecam przełączyć się na TVP Info – tam teraz chirurgia robotyczna, chwilę temu premier nad Soliną, wcześniej szczyt NATO i burze. Na portalu też od godz. 10 nic się nie wydarzyło – zwrócił uwagę Kamil Sikora, wydawca strony głównej w Wirtualnej Polsce.

Co było w tym czasie ważniejsze? Na przykład słowa Przemysława Czarnka o tym, że “ideologia LGBT jest szkodliwa, także dla ludzi ze środowiska LGBT”, interwencja CBA w stołecznym ratuszu i spółce Tramwaje Warszawskie czy manipulacje w TVN24. Zabrakło tylko informacji o Donaldzie Tusku, który bezradny wobec nieznośnej fali upałów.

Czytaj również:

Źródło: teleshow.wp.pl

 

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie