Polityka i Społeczeństwo

Im bliżej wyborów, tym ohydniejsze “Wiadomości”. Tym razem Kurski postanowił obudzić demony antysemityzmu

fot. wiadomosci.tvp.pl

„Wiadomości” TVP nie próżnują w ostatnich dniach przed ciszą wyborczą. Chcą odpowiednio wykorzystać każdą pozostałą chwilę. Odpowiednio dla siebie, czyli atakując Rafała Trzaskowskiego.

Czwartkowe wydanie „Wiadomości” było kolejnym, w którym bez cienia żenady prezentowano partyjną propagandę. W jednym z materiałów pada pytanie: polska elit czy wszystkich Polaków? Naturalnie ten pierwszy, negatywny scenariusz, ziści się, gdy wygra kandydat obozu demokratycznego.

Dla milionów Polaków ten wybór oznacza, czy ich poziom życia zostanie utrzymany, czy programy społeczne nie zostaną zlikwidowane – słyszymy w materiale.

Następnie widzimy sondażu, który ma sugerować, że programy takie jak 500 plus czy 13 emerytura zostaną zlikwidowane, jak tylko Rafał Trzaskowski wprowadzi się do Pałacu Prezydenckiego. Według owego sondażu, to Andrzej Duda jest gwarantem utrzymania tychże programów.

TVP straszy Żydami

A gdzie trafią te pieniądze, jeżeli nie do kieszeni Polaków? TVP zna ponurą prawdę – do Żydów. „Trzaskowski spełni żydowskie żądania?” – pytają „Wiadomości” w kolejnym materiale. To już nie pierwszy raz, gdy TVP nawet nie sugeruje, co twierdzi wprost, że Rafał Trzaskowski planuje spłacić „roszczenia organizacji żydowskich wobec Polski”.

Gdyby Trzaskowski przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie, straciłby poparcie wyborców – mówi z pewnością siebie lektor.

Trzaskowski już wydawał pieniądze Polaków – „Wiadomości” wytykają mu służbową podróż do Brazylii z 2014 roku (sic!). Ciekawe, czy z takim samym zaangażowaniem tropili miliony złotych, zmarnowane przez podniebne podróże marszałka Marka Kuchcińskiego? To pytanie retoryczne.

“Kandydat elit” i autobusy

Ale to nie wszystko. „Wiadomości” kolejny raz zarzucają kandydatowi obozu demokratycznego… znajomość z Donaldem Tuskiem. „Zastępca Tuska marzy o niezależności” – grzmią w materiale. Trzaskowskiego nazywa się „kandydatem elit”, który w kampanii nie pokazuje swojej prawdziwej twarzy.

Dzisiaj widzimy Rafała Trzaskowskiego przemalowanego. Myślę, że to takie opakowanie, które jest promowane i ważniejsze, niż sam Rafał Trzaskowski, jego poglądy i propozycje – mówi ekspert, Piotr Grzybowski z tygodnika „Niedziela”.

„Wiadomości” nie zapomniały połączyć Rafała Trzaskowskiego z wypadkami autobusów w stolicy. TVP zarzuca mu, że prowadzi kampanię wyborczą i nie ma go na miejscu. A przecież po Warszawie szaleją kierowcy-narkomani. Fakt, że prezydent miasta pojawił się na miejscu pierwszego wypadku, uzasadniono „próbą autopromocji i elementem kampanii”.

Oczywiście wszystkie ataki na Rafała Trzaskowskiego połączone są z entuzjastycznymi materiałami na temat Andrzeja Dudy. Idealnym podsumowaniem czwartkowego wydania „Wiadomości” była rozmowa z prezydentem w formacie „Gość Wiadomości”. Prowadząca rozmowę Danuta Holecka zapytała wprost:

Panie prezydencie, co zrobić, żeby pan wygrał?

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie