Polityka i Społeczeństwo

Ile kosztowała organizacja Szpitala Narodowego? Politycy KO ujawniają kolejną ogromną kwotę

Shutterstock

Stworzenie Szpitala Narodowego to nie była tania inicjatywa. Samo przystosowanie stadionu do przyjęcia pacjentów pochłonęło aż 18 mln złotych – wynika z informacji polityków KO.

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba od początku pandemii patrzą władzy na ręce i kontrolują jej działania w zakresie walki z koronawirusem. Policy KO przyjrzeli się też kwestii finansowania Szpitala Narodowego. I z informacji, jakie uzyskali, wynika, że jest jego organizacja pochłonęła ogromne pieniądze.

A sam stadionowy szpital specjalnie oblegany nie jest – kilka miesięcy temu wybuchła afera, gdy pracujący tam lekarz przyznał, że nie ma wiele pracy.

Wracając do finansów – Szczerba i Joński ustalili, że samo przystosowanie Stadionu Narodowego do przyjmowania pacjentów kosztowało aż 18 mln złotych. Ale to tylko koszta adaptacji obiektu – do tego dochodzi jego utrzymanie. Posłowie KO zapewnili, że będą dalej badać temat – chcą sprawdzić, dlaczego niektóre ze szpitali tymczasowych zostały zbudowane, ale nie przyjmują pacjentów i przeanalizować koszta ich powstania.

Posłowie Szczerba i Joński przyglądają się także organizacji NArodowego Programu Szczepień. Po spotkaniu z szefem KPRM Michałem Dworczykiem dowiedzieli się, że do końca marca zaszczepionych – ale tylko pierwszą dawką – zostanie 3 mln osób.

– 3 mln ludzi zostanie zaszczepionych w połowie, krótko mówiąc. To jest bardzo ważna informacja, bo wydawało nam się, że słowo zaszczepienie to jest pełne zaszczepienie, a nie tylko w połowie. Teraz okazuje się, że pan minister nigdy nie mówił, że będą dwoma dawkami – skomentował Joński.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie