Polityka i Społeczeństwo

I wszystko jasne! To dlatego Barbara Nowak przetrwała na stanowisku kurator oświaty

Screen/ YouTube/ Radio Maryja

Barbara Nowak, małopolska kurator, zyskuje coraz większe uznanie w PiS-ie. Prawdopodobnie zobaczymy ją w ławach poselskich w przyszłej kadencji.

Barbara Nowak, kontrowersyjna kurator z Małopolski, prowadzi od dłuższego czasu swoją prywatną krucjatę, która w jakimś sensie wpisuje się w działania Zjednoczonej Prawicy. I być może w jej postępowaniu nie ma żadnego przypadku, a kierunkiem, jaki sobie obrała, jest start w kolejnych wyborach parlamentarnych.

Nowak szykowana na posłankę

Jak informuje Wprost.pl, Barbara Nowak jest dla Prawa i Sprawiedliwości cennym nabytkiem, bowiem może jak magnes przyciągnąć do formacji wyborców Konfederacji, będących w kontrze do koronawirusa.

Na Nowogrodzkiej obawiają się Konfederacji, a sam prezes PiS od zarania dziejów wyznaje zasadę, że po prawej stronie od PiS-u może by tylko ściana.

Portal zwraca uwagę, że małopolska kurator przetrwała ostatnią zawieruchę medialną ze swoim udziałem, gdy w Radiu Zet stwierdziła, że szczepienia są eksperymentem. Przed dymisją została wybroniona przez wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, a zakulisowo w jej obronie stanął Przemysław Czarnek.

Burza trwała tydzień ale Barbara Nowak ją przetrwała. A dziś w szeregach PiS można usłyszeć, że jest szykowana na nową posłankę – mówi rozmówca z PiS.

Pracują nad Kaczyńskim

Według informacji portalu, Jarosław Kaczyński jest przekonywany, że poglądy Barbary Nowak podziela wielu wyborców PiS-u – Słyszy też, że nie można jej odwołać, bo ona ma swoich zwolenników, którzy protestują w internecie przeciwko jej dymisji – opisuje informator. Jak zwraca uwagę, szum w internecie robi gromada trolli wyhodowanych przez PiS-owskich antyszczepionkowców i to ma sprawiać wrażenie, że wyborcy PiS jej bronią.

Rozmówca Wprost.pl dodaje, że wszystko wskazuje na to, że w kolejnej kadencji Sejmu PiS nie będzie w stanie uciec od ludzi, którzy paraliżują działania rządu w walce z pandemią – Będziemy musieli pójść do wyborów szerokim obozem i zbierać każdy głos – mówi.

Źródło: Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie