Polityka i Społeczeństwo

I stało się. “Ja, Patryk Jaki przepraszam Pana Donalda Tuska…”Ale europoseł PiS idzie na kolejną wojenkę

W poniedziałkowy wieczór, za pośrednictwem mediów społecznościowych Patryk Jaki przeprosił Donalda Tuska. Sprawa dotyczyła podpisu do zdjęcia z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, które na Twitterze polityk PiS “podał dalej”.

Wygląda na to, że ta bulwersująca historia wreszcie się kończy. Przed dwoma laty, Patryk Jaki jeszcze jako wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS, umieścił na Facebooku zdjęcie płaczącego Donalda Tuska, które było podpisane: Nasi przegrali z Meksykiem (chodziło o mecz piłki nożnej). Problem polegał na tym, że fotografia pochodziła z pogrzebu posła PO, Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej [Więcej o sprawie pisaliśmy w tym miejscu].

Pod koniec maja mecenas Roman Giertych poinformował, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni Patryk Jaki przeprosi Donalda Tuska tamten oburzający żart. – Patryk Jaki przeprosi Donalda Tuska za użycie jego zdjęcia z pogrzebu śp. Sebastiana Karpiniuka jako ilustracji swoich złośliwości wobec Donalda Tuska. Publikacja przeprosin nastąpi w ciągu 14 dni – napisał na Twitterze Giertych.

I rzeczywiście, w poniedziałkowy wieczór, tuż przed północą (wtedy mijał wyznaczony termin przeprosin) na Twitterze Jakiego pojawiły się takie oto wpisy:

A więc przeprosiny Donalda Tuska to jedno, ale Jaki chce iść na kolejną wojenkę, tym razem z Romanem Giertychem. Adwokat również odniósł się do sprawy, wrzucając na swojego Twittera zdjęcie pokazujące, że europoseł Prawa i Sprawiedliwości zablokował jego konto w serwisie:

Zdjęcie: Drop of Light/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie