Polityka i Społeczeństwo

I przez takie akcje Kościół rujnuje swój wizerunek. Abp Głódź na beatyfikacji, komentatorzy oburzeni. “Lekceważy skrzywdzonych”

Dzisiejszy bezwstyd Głódzia to efekt dziesiątek lat przymykania przez państwo oczu na rozpasanie kleru

Sławoj Leszek Głodź nie jest odosobnionym przypadkiem skrajnej arogancji i buty osób z kościelnego świecznika. To zjawisko powszechne wśród najwyższych rangą duchownych w naszym kraju. Przez dziesięciolecia osoba duchowna była w Polsce uważana za wysłannika boga, któremu wolno więcej, gdy tymczasem wierni to zwykli śmiertelnicy, którzy powinni każdego dnia dziękować za choćby skinienie w ich kierunku przez hierarchę.

Nie będzie lepiej, dopóki organy państwa (prokuratura i służby) nie zaczną traktować księży jak zwykłych ludzi

Ukształtowana przez wiele lat mentalność wiernych to jedno. Odrębną sprawą jest systemowa bierność organów państwa wobec wszelkich nadużyć popełnianych przez osoby w koloratce. Dopóki prokuratura i służby nie zaczną tropić przestępstw osób duchownych z równą gorliwością, co osób świeckich, nikt nie powinien być zaskoczony, że osoby, które powinny być na marginesie życia publicznego za to, co im udowodniono, paradują na uroczystościach w świetle kamer, jakby nie miały nic na sumieniu.

Źródło: Onet


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie