Polityka i Społeczeństwo

I już wszystko jasne! “Wiadomości” wiedzą, kto stoi za powrotem Tuska

W niedzielnym wydaniu „Wiadomości” TVP wrócił temat Donalda Tuska. Redakcja zaatakowała byłego premiera przy różnych okolicznościach.

Tusk w “Wiadomościach”

Po pierwsze, wątek Tuska pojawił się materiale dot. Polskiego Ładu. Uczestnicy sondy, jaką przeprowadziła stacja, twierdzili m.in., że „za poprzednich rządów wszystko było gorzej”. Niektóre osoby wypowiadały się o doświadczeniach emigracji zarobkowej przed 2015 rokiem. – Do Polski wrócił też Donald Tusk, a z nim niepewność co do programów społecznych – dodał lektor.

Kolejna sonda dot. już stricte osoby Tuska. „Ma tyle za uszami, że już nie odniesie sukcesu”, „nie podoba mi się, niepotrzebny jest tu w kraju” – mówili jej uczestnicy.

Za tym wszystkim stoją Niemcy

Potem “Wiadomości” zaprezentowały materiał pt. „Powrót Tuska ucieszył Niemców”. Prowadzący Michała Adamczyka wspomniał o „niezbyt demokratycznym sposobie, w jaki były premier znów objął rządy w PO. Potem dodano, że Tusk „uruchomił nowy front wojny politycznej w Polsce”, a jego działaniom „kibicują niemieckie media”.

Nagle okazało się, że TVP bardzo dba o reprezentację kobiet w polskiej polityce.

Potraktowano bardzo instrumentalnie panią Ewę Kopacz. Kazano jej ustąpić dlatego, że mężczyzna wraca z zagranicznych wojaży i chce odzyskać swoje biurko i układanka wymaga, by ona odeszła – mówił Jacek Karnowski z tygodnika „Sieci”.

Przypomniano, że wcześniej Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała na rzecz Rafała Trzaskowskiego, gdy PO zmieniało kandydatów na prezydentów.

Oczywiście nie obyło się bez sondy.– Nie mam dobrych skojarzeń z nim, więc mi się to nie podoba – mówiła jedna z kobiet.

Tusk i Putin

To jednak nadal nie koniec. Potem pokazano materiał pt. „Tusk w klubie przyjaciół Putina”. Co ciekawe, materiał dotyczył byłego premiera Francji Francoisa Fillona, który został powołany do zarządu rosyjskiego koncernu naftowego. Dziennikarz TVP powiązał jednak ten fakt z… Donaldem Tuskiem.

Wspomniano też m.in. o tym, że Donald Tusk „oddał śledztwo ws. Smoleńska Rosjanom i „prawie sprzedał Lotos Rosji”.

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie