Polityka i Społeczeństwo

Marszałek Kuchciński robi huczną imprezę! Ta kwota na zachcianki władzy zszokowała wszystkich

Fot. Flickr

Nieco ponad pół roku temu, w lipcu 2018 roku odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Za wynajem namiotu na jeden dzień, który faktycznie używany był jedynie przez kilka godzin i jedno przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, Kancelaria Sejmu zapłaciła olbrzymią kwotę ponad miliona złotych (konkretnie 1.056.570 zł). Wiadomo – publiczne pieniądze wydaje się znacznie łatwiej i ta dewiza przyświeca obecnej władzy w zasadzie od początku ich rządów.

Nowy budżet państwa uchwalono w połowie stycznia, a w nim urząd kierowany przez marszałka Kuchcińskiego otrzymał kolejne 575 mln na swoje wydatki. Nic więc dziwnego, że z nich korzysta, m.in. urządzając wielkie imprezy ku chwale “dobrej zmiany”. Taka okazja nadarzy się już w przyszłym tygodniu, kiedy to odbędzie się wielka feta z okazji 100-lecia Sejmu Ustawodawczego. Wydatki z tego tytułu przyprawiają o zawrót głowy.

Jak donosi “Super Express”, 19 lutego najpierw odbędzie się wielki koncert, którego koszty pozostają owiane tajemnicą, a Centrum Informacyjne Sejmu nie jest nawet w stanie podać przybliżonych kwot, tym bardziej że nie do końca wiadomo nawet, kto będzie jego wykonawcą. Redakcji “SE” udało się natomiast dotrzeć do kosztów wystawnego przyjęcia, jakie dla zaproszonych gości odbędzie się już po koncercie. Podczas przyjęcia gościom serwowane mają być m.in. przekąski przygotowane na bazie kaczki, gęsi, indyka, polędwicy wołowej, łososia, sandacza, pstrąga, soli i polskich serów. Serwowane będzie także 800 kieliszków wina musującego oraz 800 białego i czerwonego wina z Gruzji, Mołdawii i Węgier. Jak pisze dziennik, na sam tylko catering zaplanowano wedle przetargowych dokumentów kwotę ćwierć miliona!

Sprawę dla dziennika skomentował poseł PO Michał Szczerba, który jest oburzony planowanym rautem za publiczne pieniądze, na którym z pewnością bawić się będą czołowi przedstawiciele władzy, która z uczciwego i transparentnego ustawodawstwa kpi na każdym kroku.

Misją Sejmu Ustawodawczego było dać odrodzonej Rzeczpospolitej nowoczesną ustawę zasadniczą. Konstytucja marcowa zagwarantowała trójpodział władzy, niezależne sądy, praworządność i równe prawa. PiS-owska władza nie jest wierna tej tradycji, zaprzecza jej swoimi działaniami. Narusza obowiązującą Konstytucję. Państwo PiS nie szanuje pieniędzy podatników. Traktuje je jak własne, przeznacza na zbytki i luksusowe bankiety. W budżecie brak środków dla niepełnosprawnych, chorych na Alzheimera i seniorów, ale są na fetę Kuchcińskiego. Niszcząca autorytet Trybunału Konstytucyjnego Przyłębska, nominaci partyjni z Krajowej Rady Sądownictwa, partyjne i nienawistne media to goście Marszałka. W takim gronie nie będę świętował. Ludzie bez właściwości, pogardliwi dla wartości konstytucyjnych i europejskich. Zamiast na przyjęcia dla władzy, środki powinny być przeznaczone na edukację obywatelską, bo przed stu lat i także i dziś każdy obywatel powinien znać swoje prawa i wolności – skomentował sprawę poseł PO.

Politycy PiS tym samym po raz kolejny pokazują olbrzymią swobodę w umilaniu sobie czasu za publiczną kasę. Co z tego, że prezes PiS zapowiadał umiar i pokorę. Teraz jest zajęty własnymi problemami.

Źródło: Super Express

fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie