Po godzinach

Hot or not. Przegrani i wygrani politycy tygodnia – Notowanie 1 [NASZ RANKING ]

Kaczyński w koronie

“Demokracja kosztuje” powiedział Jacek Sasin o 70 mln zł wydanych na organizację wyborów widmo. Cezary Tomczyk rozpoczyna od mocnego uderzenia.

Każdy tydzień w polityce obfituje większe i mniejsze absurdy wypowiadane przez parlamentarzystów. Po drugiej stronie barykady są ciekawe inicjatywy oraz błyskotliwe riposty. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest idealny, ale nie można przejść obojętnie wobec niedorzeczności. Tak samo nie da się nie pochwalić lotności, bystrości i przebiegłości, co w polskim piekiełku politycznym jest gatunkiem zagrożonym. Jako pierwsi w Polsce zaopiekujemy się tym gatunkiem i będziemy go systematycznie dokarmiać.

HOT

Miejsce 3

Jarosław Kaczyński

Praktycznie bez rozgłosu przeszedł krytyczny raport Komisji Europejskiej o praworządności, mediach i antykorupcyjnej służbie podporządkowanej politycznie. Z trudem przebijały się kolejne rekordy zakażeń koronawirusem. Media żyły Przemysławem Czarnkiem, który oczywiście ma na koncie wiele wypowiedzi odczłowieczających oraz poniżających kobiety, ale takiego amoku w mediach dawno nie było. Nie wiemy komu przyznać nagrodę w pozytywnym rankingu, ponieważ nie wiadomo, kto dokładnie wpadł na pomysł usadownienia Czarnka w resorcie edukacji. Zakładamy, że był to Jarosław Kaczyński, więc witamy prezesa w naszych skromnych progach za zatkanie mediom gardła.

Miejsce 2

Włodzimierz Czarzasty

Udany tydzień zaliczył Włodzimierz Czarzasty, który w Polsat News wyraził gotowość do współpracy na całej opozycji, jeżeli doszłoby do przedterminowych wyborów – Mogą być przyspieszone wybory, może być konstrukcja nowego rządu. Trzeba znaleźć w sobie trochę refleksji – mówię to również do siebie – i przestać się oskarżać i zacząć współpracować – mówił w programie “Graffiti”. Słowa lidera Lewicy bierzemy za dobrą monetę.

Miejsce 1

Cezary Tomczyk

Pierwsze miejsce w rankingu pozytywnych bohaterów w tym tygodniu przyznajemy Cezaremu Tomczykowi, który tydzień temu został wybrany na szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Nowy przewodniczący nie kazał długo czekać opinii publicznej na pierwszą inicjatywę. W piątek podczas konferencji prasowej Tomczyk zapowiedział zmasowane kontrole poselskie w ministerstwach. W sumie ma ich być dwadzieścia, a przed weekendem rozpoczęło się sześć pierwszych. Cała operacja kontrolna ma potrwać miesiąc. Michał Szczerba i Dariusz Joński pokazali, jak bardzo jest to skuteczne narzędzie, wyciągając na światło dziennie szereg nieprawidłowości z ministerstwa zdrowia związanych z zakupami koronawirusowymi.

COLD

Miejsce 3

Jacek Sasin

Jacek Sasin w tym roku jeszcze ani razu nie zaskoczył opinii publicznej pozytywnie i wytrwale trzyma się tego. Wicepremier to człowiek prezesa PiS do zadań specjalnych. Od Jarosława Kaczyńskiego otrzymał polecenie organizacji wyborów kopertowych i do samego końca zapewniał, że wszystko jest na dobrej drodze i bez względu na okoliczności, wybory się odbędą. 10 maja nie było żadnych wyborów, ale były wydatki związane z ich przygotowaniem. To m.in. bezprawnie wydane 70 mln zł przez Pocztę Polską. O te pieniądze został zapytany w programie “Rozmowa Piaseckiego”. Gdy prowadzący stwierdził, że za wybory widmo każdy Polak zapłaci po 2 złote, minister aktywów państwowych powiedział, że “demokracja kosztuje”. Problem polega na tym, że w przypadku tych 70 milionów złotych to nie demokracja kosztuje, ale to są koszty łamania prawa, lekceważenia konstytucji i kosmicznego nieudacznictwa.

Miejsce 2

Andrzej Dera

Wśród negatywnych bohaterów kończącego się tygodnia, nie można zapomnieć o ministrze w Kancelarii Prezydenta Andrzeju Derze. Dera był gościem “Kropki nad i” i raczył stwierdzić, że małżeństwo bez dzieci to nie jest rodzina. O rodzinie można mówić wtedy, gdy urodzą się dzieci. Tak wygląda język wykluczania i manifest ideologiczny.

Miejsce 1

Przemysław Czarnek

Tak subiektywny bilans mijającego tygodnia. Cały tydzień obracał się wokół Przemysława Czarnka, który ma objąć resort edukacji i nauki. Niestety, nie odnotowaliśmy żadnej krytycznej uwagi ze strony obozu rządzącego pod jego adresem. Zapewniamy, że jeżeli w nadchodzącym tygodniu taka padnie, będzie za tydzień na pierwszym miejscu pozytywnych bohaterów tygodnia. Czekamy z niecierpliwością i dreszczykiem emocji. Pierwsze przecieki o Przemysławie Czarnku jako ministrze sprawiedliwości pojawiły się, gdy trwał największy kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Ostatecznie Zbigniew Ziobro zachował stanowisko i ułożył się z Jarosławem Kaczyński. Już wtedy było widać, że media przejawiają duże zainteresowanie niedoszłym szefem resortu sprawiedliwości. Onet.pl poinformował w tym tygodniu, że Przemysław Czarnek obejmie ministerstwo edukacji i nauki. Wtedy zaczęło się w mediach szaleństwo.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie