Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 60. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Mateusz Morawiecki ostatecznie skompromitował “Polski ład”, ogłaszając de facto dwa systemy podatkowe. W tym tygodniu nie zabrakło Marka Suskiego.

Żenady

Miejsce 3

Polowanie na Brejzów

Prezydent Innowrocławia Ryszard Brejza, ojciec Krzysztofa Brejzy, usłyszał w prokuraturze zarzut związany z osiągnięciem korzyści majątkowej i przekroczeniem uprawnień. Co ciekawe, Ryszard Brejza dostał zarzuty w sprawie, o której sam poinformował organy ścigania. Sprawa dotyczy afery w innowrocławskim magistracie, w której główną podejrzaną jest Agnieszka Ch., była działaczka Prawa i Sprawiedliwości.

Chodzi o wyłudzenie 300 tys. zł na podstawie lewych faktur. Ryszard Brejza jest pomawiany przez kobietę, która ma setkę zarzutów w tej sprawie. Trwa polowanie na rodzinę Brejzów.

Miejsce 2

Marek Suski

Rozpędza się lokomotywa ciągnąca do celu sejmową komisję śledczą w sprawie nielegalnej inwigilacji Pegasusem. Opozycja wspólnie z Pawłem Kukizem ma olbrzymią szansę na jej powołanie. Najwidoczniej Nowogrodzka uznała, że muzyka trzeba udobruchać i wysłała do tego zadania Marka Suskiego. Poseł zaproponował, żeby stacje radiowe między godz. 5-24 w 80 proc. grały polską muzykę. Jak zwykle zadowolony z siebie Marek Suski powiedział, że rozmawiał na ten temat z Pawłem Kukizem i rockman popiera ten pomysł. Kilka godzin później Paweł Kukiz we wpisie na Facebooku poinformował, że tylko pobieżnie zna ogólne założenia proponowanych regulacji i nie wie, skąd Suskiemu przyszło do głowy, że popiera jego projekt. Marek Suski zamilkł i na razie zniknął z radarów.

Miejsce 1

“Polski ład”

“Polski ład ” jest takim bublem, że już ciężko jest się połapać, kto jest przez nowy system podatkowy bardziej poszkodowany. Nauczyciele, emeryci mundurowi, sprzątaczki, ochroniarze, osoby samotnie wychowujące dzieci, organizacje pozarządowe alarmujące, że z 1 proc. otrzymają mniej pieniędzy, a nawet górnicy z KGHM-u dostali niższe pensje. Rząd nie robi nic innego, tylko gasi pożary. Mateusz Morawiecki także myślał, że poleje wodą buchający ogień, ale okazało się, że to była jednak benzyna ostatecznie kompromitująca “Polski ład”. – Jeśli ktokolwiek zarabiający do 12 800 zł brutto miesięcznie straci na Polskim Ładzie, będzie mógł rozliczyć się na zasadach z 2021 r – powiedział na konferencji prasowej i zaczęło się przecieranie oczu ze zdumienia. Szef rządu nie powiedział nic innego tylko to, że w Polsce obowiązują dwa równoległe systemy podatkowe. To zapowiedź jeszcze większego chaosu.

Antyżenady

Miejsce 3

Senacka komisja

W poniedziałek zainaugurowała swoją działalność senacka nadzwyczajna komisja badająca inwigilację Pegasusem. Już na pierwszym posiedzeniu dowiedzieliśmy się, że kanadyjskie laboratorium Citizem Lab ma twarde dane kryminologiczne na ściąganie potężnych ilości danych z telefonów Krzysztofa Brejzy w kluczowych momentach kampanii wyborczej. Ponadto wiemy, że Pegasus nie infekuje urządzeń poprzez kliknięcie np. w wysłanym linku. Wiemy także, że system był w Polsce opatrzony kryptonimem “Orzeł Biały”. Jak na komisję, która nie ma uprawnień śledczych, spływają do niej ciekawe informacje.

Miejsce 2

Przesłuchanie Kaczyńskiego

Do odpowiedzi na pytania przed senacką komisją został zaproszony Marian Banaś – prezes NIK. Banaś zapowiedział przeprowadzenie doraźnej kontroli, która ma wykazać, jak jest sprawowany nadzór na służbami specjalnymi. Ponadto powiedział, że do złożenia zeznań zostanie wezwany Jarosław Kaczyński, wicepremier ds. bezpieczeństwa. Te słowa szefa NIK wywołały poruszenie w Prawie i Sprawiedliwości. W formacji Kaczyńskiego panuje oburzenie i podejmowane są pierwsze próby obrony prezesa PiS przed pójściem na przesłuchanie. Politycy PiS zaczęli podnosić argument, że nadzór nad służbami specjalnymi sprawuje premier, a nie wicepremier.

Miejsce 1

Sejmowa komisja śledcza

Platforma Obywatelska dogadała się w sprawie powstania komisji śledczej z Pawłem Kukizem. Największa partia opozycyjna zgodziła się na badanie inwigilacji od 2005 r. To okres obejmujący również pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości. Muzyk dysponuje trzema głosami w Sejmie, które mogą przeważyć podczas głosowania. W kierownictwie PiS zrobiło się nerwowo i poszukuje się rozwiązań mających na celu zapewnienie Zjednoczonej Prawicy większości. Nieoficjalnie wiadomo, że dwóm posłom od Pawła Kukiza oferuje się złote góry i stanowiska. Emisariusze Nowogrodzkiej wyruszyli także na łowy w PSL-u. Jest mowa o grupce 3-4 parlamentarzystów skłonnych zagłosować razem z PiS-em. Zapewne w powietrzu fruwają haki.

Nadchodzący tydzień będzie się odmieniał przez nazwisko Mariana Banasia. Podczas nadchodzącego posiedzenia Sejmu, Zjednoczona Prawica ma podjąć próbę uchylenia mu immunitetu. Prokuratura Regionalna w Białymstoku chce mu postawić zarzuty zaniżenia majątku i złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Ale w tle jest także Pegasus, który w połączeniu z Banasiem i sejmową komisją śledczą jest dla obozu władzy mieszanką wybuchową. Nowogrodzka boi się tego jak ognia, więc w tym tygodniu postawi wszystko na jednej szali. Będzie syf, brudne gierki i wywrotki kursujące z publicznymi pieniędzmi.

Raporty ministerstwa zdrowia o zakażeniach weszły na poziom 40 tys. dobowych przypadków. Adam Niedzielski zapowiada dalsze wzrosty i prognozuje liczby na poziomie 50 tys. One mogą być wyższe jeśli spojrzy się na ostatnie procentowe przyrosty tydzień do tygodnia. Niektóre dni to był wzrost o 90 proc.

W środę i czwartek odbędzie się posiedzenie senackiej komisji ds. Pegasusa. Rząd będzie dzielnie walczył z reformą podatkową, która sam stworzył i ją zawalił.

Czytaj także:

A jednak? Zwiększyły się szanse Kaczyńskiego na zawarcie nowej koalicji

Katolicka organizacja cofa środki dla bezdomnych. Nie uwierzycie, z jakiego powodu!

Kaczyński znalazł już następcę Morawieckiego. To ON poprowadzi PiS do zwycięstwa w wyborach?

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie