Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 54. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

W tym tygodniu nazwisko wiceministra sportu Łukasza Mejzy było odmieniane przez wszystkie przypadki. W sondażach jest widoczny trend spadkowy partii władzy.

Żenady

Miejsce 3

Skok Kurskiego

Jacek Kurski wspólnie z Maciejem Łopińskim, przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP, chcą doprowadzić do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Po co? Po to, żeby tylko TVP spełniała kryteria pozwalające na transmisję skoków narciarskich, które w tym roku w bardzo mocno okrojonej formie pojawią się w telewizji publicznej, bowiem prawa do relacji posiada TVN.

To potężny cios nie tylko wizerunkowy dla TVP, ale przede wszystkim finansowy. W ubiegły weekend w Niżnym Tagile miała miejsce inauguracja Pucharu Świata w skokach. Transmisje na antenach TVN-u, Eurosportu i na platformie Player łącznie oglądało 9 mln widzów. Tak wygląda ból Jacka Kurskiego.

Miejsce 2

Kamil Bortniczuk

Minister sportu Kamil Bortniczuk może być szantażowany przez grupę hakową. Były zaufany Jarosława Gowina miał mieszkać w hotelu znajomego i płacić za to okazyjną stawkę. Sprawę ujawniło Radio Zet. Stacja dotarła także do smsów, które mogą świadczyć o próbie szantażu Bortniczuka. Dziwnym zbiegiem okoliczności, tego samego dnia w mediach pojawiła się informacja o Jarosławie Gowinie przebywającym w szpitalu. Oficjalna wersja mówi o depresji w którą wpadł były minister po roku nagonki na niego. Bortniczuk+Gowin=depresja?

Miejsce 1

Łukasz Mejza

Wirtualna Polska ujawniła, że firma Łukasza Mejzy, wiceministra sportu, oferowała leczenie nieuleczalnie chorych pacjentów za gigantyczne pieniądze, metodą budzącą skrajne wątpliwości. Na razie wiele wskazuje na to, że obóz władzy próbuje przeczekać medialną burzę, a to nie będzie takie proste ponieważ sprawa jest szczególnie bulwersująca i podobno to nie jest koniec newsów o nowym wiceministrze sportu. Mejza miał rekomendację Adama Bielana, który zapadł się pod ziemię. Wyrzucenie Mejzy z resortu sportu może iść władzy opornie, bo w obecnej sytuacji parlamentarnej i rozchwianej większości sejmowej, dla PiS-u każda szabla jest na wagę złota.

Antyżenady

Miejsce 3

Seria sondaży

Kończący się tydzień obfitował ponadstandardowo w badania opinii publicznej, a te okazały się katastrofalne do Zjednoczonej Prawicy. Koalicja prawicowych formacji w każdym z nich zanotowała spadki poparcia i w tej chwili na obóz rządzący swój głos chce oddać około 31-32 proc. obywateli. Przyczyny zjazdu sondażowego chyba należy upatrywać w drożyźnie, która coraz bardziej daje się Polakom we znaki, a działania Narodowego Banku Polskiego (NBP) nie napawają do tej instytucji zaufaniem. Nerwowe ruchy, błędne prognozy i – można powiedzieć – szopka urządzana w mediach społecznościowych przez profil NBP, budzą politowanie.

Miejsce 2

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski został zaproszony do wygłoszenia mowy w amerykańskim kongresie. Zaproszenie zostało także wystosowane do włodarzy Budapesztu, Pragi i Bratysławy. Wszyscy są sygnatariuszami Paktu Wolnych Miast, którego celem jest promowanie m.in. wspólnych wartości demokratycznych czy walki z populizmem i nacjonalizmem. Debata odbędzie się w formacie online.

Miejsce 1

Jacek Sasin

Zwycięzca rankingu jest niespodziewany, ale są podstawy ku temu, aby przyznać Jackowi Sasinowi złoty medal. Minister aktywów państwowych zdobył się na chwilę szczerości podczas wywiadu w RMF FM i potwierdził autentyczność jednego z maili, które wypływają ze zhakowanej skrzynki Michała Dworczyka. Chodzi o maila, w którym Mateusz Morawiecki zaleca wezwanie na dywanik niemieckiego ambasadora w odpowiedzi na krytyczne wobec polityków PiS publikacje “Faktu”. – Tak, to jest mail prawdziwy. Odbyło się takie spotkanie. To była ciekawa dyskusja z udziałem moim, pana ministra Marka Suskiego i, już byłego dziś, ambasadora Niemiec. Pozostaliśmy przy swoich zdaniach – powiedział Sasin.

Można z dużą dozą pewności przypuszczać, że w przyszłym tygodniu ministerstwo zdrowia poinformuje o wykryciu nowego zjadliwego wariantu koronawirusa pod nazwą Omikron. I ciekawe, co z tym faktem pocznie, zważywszy, że do tej pory broniło się przed wprowadzeniem restrykcji. Na tapecie będzie także głośna sprawa Łukasza Mejzy, do której w końcu musi się odnieść Nowogrodzka, czyli dać wyraźny sygnał do obrony wiceministra lub wyrzucić go z rządu. W środę i czwartek odbędą się obrady Sejmu. Parlament zajmie się m.in. projektem zaostrzającym kary za aborcję. W środę zostanie wybrany nowy kanclerz Niemiec – Olaf Scholz. Odbędzie się także uroczystość pożegnania Angeli Merkel.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie