Po godzinach Satyra polityczna

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 5 [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Pierwsze sondaże pokazały potężny spadek notowań Zjednoczonej Prawicy. W akcie desperacji do przekazu partyjnego, PiS wprowadził symbole SS.

Każdy tydzień w polityce obfituje większe i mniejsze absurdy wypowiadane przez parlamentarzystów. Po drugiej stronie barykady są ciekawe inicjatywy oraz błyskotliwe riposty. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest idealny, ale nie można przejść obojętnie wobec niedorzeczności.

Tak samo nie da się nie pochwalić lotności, bystrości i przebiegłości, co w polskim piekiełku politycznym jest gatunkiem zagrożonym. Jako pierwsi w Polsce zaopiekujemy się tym gatunkiem i będziemy go systematycznie dokarmiać.

Żenady

Miejsce 3

500 plus

Sytuację demograficzną miał poprawić program 500 plus. Gdy ustawa o 500 plus wchodziła w życie, w ocenie skutków regulacji zapisano przeciwdziałanie spadkowi demograficznemu w Polsce. Tej wersji wydarzeń obóz rządzący trzymał się około trzech lat, aby potem zmienić narrację i forsować przekaz o pomocy socjalnej. W oficjalnym dokumencie rządowym przyznano, że celem programu nie jest zwiększenie liczby urodzeń. To kompletna porażka całego obozu rządzącego.

Miejsce 2

Najman

Sportowiec? Celebryta? Jeżeli ktoś zastanawiał się, jak traktować Marcina Najmana, to miniony tydzień przyniósł konkretną odpowiedź. To wojownik z krwi i kości! Usłyszawszy o zagrożeniu, jakie protestujący niosą kościołom, natychmiastowo ruszył bronić sanktuarium na Jasnej Górze. Problem w tym, że… nikt tego miejsca nie atakował. – Co wy pier…! Tu nikogo nie ma! – wykrzyczał Najman do kamery. Wojownik jednak nie rezygnował i w następne dni także wyruszał bronić Jasnej Góry przed wyimaginowanymi hordami protestujących. Cóż, walki w oktagonie niespecjalnie mu wychodzą, więc może chciał podratować swój rekord?  

Miejsce 1

“Symbole SS”

Z każdym dniem demonstracje coraz bardziej zaczęły się rozlewać po kraju. Politycy PiS z przerażeniem w oczach obserwowali, jak protesty zaczęły wychodzić z miast do miasteczek i wsi. W PiS-owskich bastionach wyborczych na ulice wylegli obywatele. Tylko w kategoriach obrzydzania protestujących i desperacji można określić, wprowadzenie przez polityków obozu rządzącego, do obiegu medialnego porównania czerwonej błyskawicy do “symboli SS”. Przekaz został momentalnie skontrowany symbolem Grup Szturmowych Szarych Szeregów. 

Antyżenady

Miejsce 3

Protesty

W ubiegłym tygodniu rozwijające się protesty zostały przez nas umieszczone na pierwszym miejscu. W tym tygodniu spadają na trzecią pozycję, ale tylko dlatego, że warto skupić się na pozytywnych skutkach tych demonstracji. Z całą mocą podkreślamy, że w Polsce dzieją się rzeczy, które rozlegle będą opisywane na kartach historii.

Miejsce 2

Licealiści z Gdańska

Piorunujące wrażenie zrobili na nas licealiści z Gdańska. Nauczycielka z gdańskiego liceum wpisała się w pozbawioną wyobraźni narrację obozu rządzącego o “symbolach SS”. Podczas zdalnej lekcji chemii, uczniowie mieli na swoich awatarach czerwoną błyskawicę. Pani pedagog nakazała usunięcie symbolu i zagroziła konsekwencjami. Licealiści opuścili lekcję. Dyrekcja szkoły przywołała nauczycielkę do porządku.

Miejsce 1

Sondaż/e

Pracownia Kantar przeprowadziła na zlecenie Gazety Wyborczej badanie preferencji wyborczych po wybuchu protestów. Prawo i Sprawiedliwości nadal jest liderem, ale poparcie dla obozu rządzącego spadło poniżej 30 proc. Kolejne badania także pokazały spadek, nawet o 9 pkt proc. Mamy świadomość tego, że respondenci odpowiadają pod wpływem bardzo silnych emocji i po znalezieniu kompromisowego rozwiązania, preferencje mogą wrócić do poprzedniego poziomu.

Nadchodzący tydzień będzie zdominowany przez wybory w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem sondaże dają Joe Bidenowi duże szanse na zwycięstwo. Prawdopodobnie za kilka dni Ameryka będzie miała nowego lokatora w Białym Domu. To już będzie kumulacja bardzo złych wiadomości dla formacji rządzącej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie