Polityka i Społeczeństwo

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 46. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

W tym tygodniu liczba zakażeń przekroczyła pół tysiąca dobowych przypadków. Donald Tusk ujawnił swoje starania w unijnym środowisku o niekarnie Polski.

Żenady

Miejsce 3

Wzrost zakażeń

W tym tygodniu cztery razy pod rząd odnotowano przekroczenie pół tysiąca dobowych przypadków zakażeń. Nie jest to wina rządu, ale dane pokazują, że wchodzimy w kolejną falę koronawirusa. Ministerstwo zdrowia pokazuje w internecie na grafikach, że zgony osób zakażonych koronawirusem po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia wyniosły 1,69% wszystkich odnotowanych przypadków zgonów osób zakażonych. Nie ma bardziej mocnego sygnału, że na jesieni szpitale i kostnice zapełnią się osobami, które się nie chcą się szczepić. Już za miesiąc opinia publiczna będzie wstrząsana opowieściami rodzin niezaszczepionych. Już za miesiąc, góra dwa, będziemy czytali “zrobiliśmy błąd, że nie poszliśmy na szczepienie”, a to wszystko będzie przeplatane liczbą zgonów. Temat jest w “Żenadach” celowo i jest raczej ostrzeżeniem dla niezaszczepionych, a przestrogi publikuje się na początku. Jeszcze można się iść zaszczepić.

Miejsce 2

Jacek Sasin

Radio Zet podało w tym tygodniu, że Jacek Sasin był śledzony podczas krótkiego urlopu w Hiszpanii. Podobno do dziennikarzy są rozsyłane maile z filmikiem z lotniska czy numerem lotu wicepremiera. Sprawa jest dziwna nie dlatego, że “ruskie hakjery” czają się na szefa resortu aktywów państwowych, ale dlatego, że zbliża się rekonstrukcja rządu. Wewnątrz obozu władzy na pewno wzmożyła się walka o przyszłe wpływy, więc może Jacka Sasina chce ktoś delikatnie osłabić i coś mu podebrać z rządowych włości.

Miejsce 1

Terlecki&Suski

Jest taka komedia  z dwóch facetach, ale nie będziemy wymieniać jej nazwy. Patrząc na te dwie nieskalane logiczną myślą twarze, zapewne każdy skojarzy o jaki film chodzi. Terlecki i Suski dali w tym tygodniu pokaz swojej wybitności. Obaj skoczyli na Unię Europejską i jednemu do gustu przypadła postawa Brytyjczyków, którzy unijne struktury opuścili, a drugi zaczął opowiadać o brukselskiej okupacji. Okupacja Polakom kojarzy się z obozami koncentracyjnymi, rozstrzelaniami czy katowniami. Ktoś kto używa porównania do okupacji jest po prostu… (proszę sobie dopowiedzieć).

Antyżenady

Miejsce 3

Wstrzymane środki

Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z województwem małopolskim, lubelskim i świętokrzyskim – podpisały deklarację anty-LGBT –  dokładniej “w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”. Do tego grona dołączyły również województwa łódzkie i podkarpackie – podpisały Samorządową Kartę Praw Rodzin przygotowaną przez Ordo Iuris. Łącznie zamrożono około 126 mln euro. To pieniądze przeznaczone m.in. na opiekę zdrowotną, dofinansowanie szpitali i wsparcie dla małych i średnich firm w związku z pandemią koronawirusa

Miejsce 2

Emmanuel Macron

Prezydent Francji Emmanuel Macron był bardzo ostro krytykowany za wprowadzenie tzw. paszportu szczepionkowego. Dokument jest niezbędny do tego aby wejść do restauracji, pociągu czy muzeum. Przez francuskie ulice przetacza się fala protestów, które… słabną. W zgodnej ocenie komentatorów Macron wiele zaryzykował i odniósł sukces. Miliony osób się zaszczepiły i został powstrzymany wzrost zachorowań.

Miejsce 1

Donald Tusk

– W Brukseli wysłuchano mojej argumentacji, że kary finansowe dla Polski jako państwa, jako całości Polaków, nie mają większego sensu – powiedział Donald Tusk w wywiadzie dla TVN24. Były premier tym samym ujawnił, że zakulisowo wywiera naciski, żeby za zły rząd nie karać wszystkich Polaków. To bardzo sprytna rozgrywka ze strony lidera Platformy Obywatelskiej, którą wytrąca z ręki PiS-u cała paletę oszczerstw wobec opozycji. Czekamy na kolejny ruch. Na razie laufer i skoczek powędrowały w okolice króla na szachownicy. Zdecydowany ruch wieżą pewnie zakończy tę partię.

Przyszły tydzień to testowanie granicy 650-700 zakażeń dziennie, a na koniec miesiąca powinniśmy się już spodziewać okrągłego tysiąca. Na razie te liczby nie robią wielkiego wrażenia, ale już niedługo możemy się spodziewać większej liczby zgonów, a to już przyciągnie uwagę obywateli. Pod koniec miesiąca powinny być już odnotowywane pierwsze zgony z kończącego tygodnia. Nadchodzący tydzień to również większa liczba klas/szkół, które udadzą się na kwarantannę/naukę zdalną. Może wrócić temat zasiłku opiekuńczego. Tydzień będzie zdominowany przez protest medyków i jak widać będziemy się obracali raczej w okolicach służby zdrowia i zakażeń. Jak informuje na swoich stronach Sejm, od środy do piątku będzie obradował parlament. Politycznie tydzień zapowiada się bardzo gorąco.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie