Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 45. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Początek sezonu politycznego obfituje w wiele wydarzeń. Wprowadzono stan wyjątkowy, a żona konserwatywnego ministra wystąpiła w “Top Model”.

Żenady

Miejsce 3

Afera mailowa

Nadal cyklicznie pojawiają się w internecie rzekome maile ze skrzynki Michała Dworczyka. Niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tak jest w przypadku korespondencji dotyczącej karabinka Grot.

Na początku roku dziennikarze Onet.pl w serii publikacji ujawnili, że karabinki są wadliwe, rdzewieją i pękają. Najnowsza korespondencja pokazuje, że minister Michał Dworczyk miał świadomość całkowitej ułomności karabinków. Co więcej, jesienią 2017 roku Dworczyk zażądał listy osób, które konstruowały Grota, bo… chciał je odznaczyć.

Miejsce 2

Jacek Sasin

PiS wypowiedział walkę nepotyzmowi we własnych szeregach. Oczywiście skończyło się na zrobieniu szumu, a efektów jest jak na lekarstwo. Z posadami pożegnało się “aż” 13 osób. Senator Krzysztof Brejza zapytał oficjalną drogą Jacka Sasina, “ile zostało odwołanych osób od 5 do 9 lipca 2021 r. z rad nadzorczych w związku z przyjęciem uchwały zakazującej najbliższej rodzinie posłów i senatorów PiS”. Odpowiedź zwala z nóg – Niemożliwe jest ustalenie liczby osób, których rezygnacja mogła mieć związek ze wspomnianą przez pana senatora uchwałą – odpisał szef resortu aktywów państwowych. Można przyjąć, że tak brzmi zakończenie nepotycznej farsy.

Miejsce 1

Stan wyjątkowy

W pasie przy granicy z Białorusią przez 30 dni będzie obowiązywał stan wyjątkowy. Oficjalnie jest mowa o kryzysie uchodźczym oraz o białorusko-rosyjskich manewrach, jakie mają się za odbyć za niecały tydzień. Sęk w tym, że w rozporządzeniu o stanie wyjątkowym nie ma ani słowa o rosyjskich sołdatach. Stan wyjątkowy jest potrzebny władzy po to, żeby nikt nie wiedział jak wygląda sprawa z koczującymi na granicy migrantami. Od północy 3 września nie wiadomo, co się nimi dzieje bowiem media zostały odcięte od wszelkich informacji. W poniedziałek ma się odbyć na ten temat debata w Sejmie.

Antyżenady

Miejsce 3

Jaśmina

Polska 2050 Szymona Hołowni zorganizowała kongres przed którym napompowała balonik o gościu, który odmieni oblicze polskiej polityki. W mediach pojawił się nawet w formie plotki Barack Obama, którego obecność była przez Polskę 2050 brana pod uwagę. Oczywiście jak się człowiek na dłużej pochyli nad tym newsem to dostrzeże jego absurdalność, ale to jest temat na osobny komentarz. Trzymanym w tajemnicy gościem, okazała się polityczna aplikacja pod nazwą “Jaśmina”. Trzeba przyznać, że było to zaskoczenie i jest to nowość na rynku politycznym. Dajemy trzecie miejsce dlatego, że aplikacji nie da się wziąć w ciemno bez jej przetestowania. Jeżeli za tydzień, dwa czy miesiąc pojawią się pozytywne opinie na jej temat, umieścimy ją na pierwszym miejscu.

Miejsce 2

Marianna Schreiber

Niemałe poruszenie w mediach społecznościowych wywołała Marianna Schreiber, żona prominentnego polityka obozu władzy. W tajemnicy przed mężem (oficjalna wersja) wystąpiła w programie “Top Model”. – Proszę mi wierzyć, nigdy wcześniej nie podjęłam aż takiego ryzyka, a podejmowałam je w życiu wiele razy – mówiła. Marianna Schreiber powiedziała, że jej udział kłóci się ze spojrzeniem na rodzinę, przyjętym przez partię rządzącą. Dodała nawet – ze śmiechem na ustach – że być może mąż się z nią rozwiedzie. Dostała nominację od jurorów i pojawi się w kolejnej części “Top Model”. W PiS-e na razie nie wiedzą co z tą sytuacją począć. Daje się wyczuć wyczekiwanie na dalszy rozwój wypadków.

Miejsce 1

57 mld euro

57 mld euro, które Polska ma otrzymać z unijnego Funduszu Odbudowy, zostało wstrzymane. Polski Krajowy Plan Odbudowy (KPO) nie dostał do tej pory zielonego światła od Komisji Europejskiej i stał się już oficjalnym elementem nacisku na Warszawę. Paolo Gentiloni, komisarz UE ds. gospodarczych, powiedział na posiedzeniu Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego, że ostatnie działania polskich władz w sprawie sądownictwa, miały doprowadzić do opóźnienia zatwierdzenia KPO. W tej pokerowej rozgrywce jaką prowadził polski rząd, Bruksela mówi “sprawdzam” i nawet bez zaglądania w jej karty, ewidentnie ma po swojej stronie więcej argumentów.

Udział żony Łukasza Schreibera w “Top Model”  będzie miał swój ciąg dalszy. Marianna Schreiber zaczyna publikować na Instagramie intymne wyznania, które idą w poprzek postrzeganiu rodziny przez Prawo i Sprawiedliwość. Na razie nikt nie wykonuje gwałtownych ruchów, ani oficjalnie nie komentuje, ale wydaje się, że sprawa zaczyna pęcznieć. Kolejne siedem dni będzie stało pod znakiem wstrzymanych dla Polski unijnych funduszy. Zakażenia koronawirusem będą testowały poziom pół tysiąca dobowych przypadków. W sobotę na ulicach Warszawy odbędzie się protest medyków, który według zapowiedzi ma być największym w historii. Podobno ma powstać białe miasteczko. W środę reprezentacja Polski zagra z Anglia, więc czwartek będzie dniem ubogim politycznie.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie