Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 4 [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

W całej Polsce wybuchły protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Rząd uruchamia szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym i szuka chętnych.

Każdy tydzień w polityce obfituje większe i mniejsze absurdy wypowiadane przez parlamentarzystów. Po drugiej stronie barykady są ciekawe inicjatywy oraz błyskotliwe riposty. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest idealny, ale nie można przejść obojętnie wobec niedorzeczności.

Tak samo nie da się nie pochwalić lotności, bystrości i przebiegłości, co w polskim piekiełku politycznym jest gatunkiem zagrożonym. Jako pierwsi w Polsce zaopiekujemy się tym gatunkiem i będziemy go systematycznie dokarmiać.

Żenady

Miejsce 3

Atak PiS-u na opozycję

We wtorek miało się odbyć posiedzenie Sejmu na którym parlament miał się zająć projektem ustawy autorstwa PiS o przeciwdziałaniu Covid-19. Opozycja miała bardzo mało czasu na zapoznanie się z projektem, więc Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o przesunięcie obrad o 24 godziny. Na sali sejmowej zabrało prawie 30 posłów PiS i wniosek przeszedł. Obozowi rządzącemu bardzo się nie spodobało przełożenie posiedzenia Sejmu i zaatakował opozycję zarzucając jej obstrukcję. Równolegle telewizja z nazwy publiczna także rzuciła się na sejmową opozycję. Projekt ustawy zakładał m.in. wysyłanie karmiących lekarek i pielęgniarek do walki z koronawirusem.

Miejsce 2

Rekrutacja do Szpitala Narodowego

Od początku tygodnia rząd organizuje szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Uruchomiono stronę SzpitalNarodowy.pl przez którą chętni mogą się zgłaszać do pracy. W mediach społecznościowych oburzenie wywołała treść ogłoszenia o pracy. Rekrutacyjna oferta wygląda jak zaproszenie do złożenia CV w korporacji. Zażenowanie całą sytuacją uzupełnia straszny w swojej wymowie hasztag #GramyoZdrowie.

Miejsce 1

Dr Paweł Grzesiowski

Dr Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, jest stałym ekspertem wielu programów telewizyjnych i radiowych. Jak większość wirusologów i lekarzy zakaźników surowo ocenia działania rządu w walce z epidemią. W środę dowiedział się, że nie będzie już pracował w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Centrum podlega Ministerstwu Zdrowia, które nie przedłużyło z nim umowy – Dali mi do zrozumienia, że to za krytykę sposobu, w jaki rząd walczy z epidemią – powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Antyżenady

Miejsce 3

Wygrane głosowanie

Obóz rządzący ma na koncie pół roku bimbania w przygotowaniach do jesienno-wiosennej fali koronawirusa. Pod obrady Sejmu PiS chciał we wtorek wprowadzić pisany na kolanie projekt ustawy covidowej. Jak to mają w zwyczaju, projekt wpłynął wieczorem w poniedziałek, a we wtorek od rana miał być procedowany. Opozycja chciała mieć więcej czasu na zapoznanie się z bardzo ważną ustawą, być może najważniejszą w ostatnim dziesięcioleciu i pod głosowanie poddano wniosek Koalicji Obywatelskiej o 24-godzinna przerwę w obradach. Opozycja wygrała to starcie, obnażając przy okazji podejście obozu rządzącego do kluczowej ustawy. Podczas głosowania zabrakło prawie 30 parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy.

Miejsce 2

Konfederacja w maseczkach

Trzy tygodnie temu wybuchała ogromna awantura ponieważ posłowie Konfederacji nie chcieli nosić maseczek ochronnych w gmachu Sejmu. Przez media przetoczyła się fala oburzenia. Miało nam odnotować, że w trakcie środowego posiedzenia Sejmu, parlamentarzyści Konfederacji grzecznie założyli maseczki.

Miejsce 1 

Protesty

Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w całej Polsce wybuchły protesty. Kobiety wyszły na ulice i zostały potraktowane gazem. W samej tylko Warszawie jednego dnia protestowało około 10 tys. osób. Dla jasności i przejrzystości, chcemy podkreślić, że odpowiedzialność za ewentualny wzrost zakażeń będzie ponosił obóz władzy.

Nadchodzący tydzień zostanie zdominowany przez protesty. Władza do spółki z Trybunałem Konstytucyjnym wykazała się skrają nieodpowiedzialnością. Wyrok w ważnej społecznie sprawie w trakcie szalejącej epidemii zakrawa na śledztwo prokuratorskie. Według informacji Gazety Wyborczej zielone światło Trybunałowi dał Jarosław Kaczyński.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie