Po godzinach Satyra polityczna

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 30. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Onet.pl w serii artykułów ujawnił, co NIK ma Morawieckiego w sprawie organizacji wyborów kopertowych. Dziennikarze bojkotują Konfederację.

Żenady

Miejsce 3

Zgony

Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że w pierwszym kwartale tego roku zmarło aż o 31 tysięcy osób więcej niż w pierwszym kwartale 2020 roku. Rząd stosuje uniki, gdy padają pytania o liczbę zgonów mówiąc, że “dane są niepokojące” lub ” pochylimy się nad tym”. Polska jest w czołówce wszystkich zestawień dotyczących śmiertelności.

Miejsce 2

Lewica

Lewica dogadała za plecami reszty opozycji układ z PiS-em w sprawie Funduszu Odbudowy i ogłosiła swój sukces. W miarę upływu dni to “zgodzenie się rządu na nasze warunki” topniało w oczach. Samorządowcy mają pretensje do lewicowej koalicji, bowiem zawaliła im negocjacje z rządem w sprawie podziału środków, które popłyną z Unii Europejskiej. Po zawarciu dealu z Lewicą, obóz rządzący nie jest skory do ustępstw wobec włodarzy miast.

Miejsce 1

Wybory kopertowe

Onet.pl w serii artykułów ujawnił, że wnioski pokontrolne NIK-u w sprawie wyborów kopertowych są miażdżące dla premiera Mateusza Morawieckiego i Michała Dworczyka. Szef rządu dysponował analizami rządowych prawników, które jasno mówiły, że jak zdecyduje się na organizację wyborów kopertowych, znajdzie się w bardzo niekomfortowym położeniu prawnym. Wydano bezprawnie 70 mln zł, które do dzisiaj nie zostały rozliczone, a Morawiecki ma ogromne szanse na poniesienie odpowiedzialności karnej.

Antyżenady

Miejsce 3

Projekt “ustawy gwarancyjnej”

W odpowiedzi na konszachty Lewicy z PiS-em, Borys Budka zapowiedział złożenie w Sejmie “ustawy gwarancyjnej”. Projekt będzie dotyczył wydatkowania środków z Krajowego Planu Odbudowy – Zadbajmy o to, by Fundusz Odbudowy naprawdę trafił do Polaków. Od samego początku o tym mówimy – mówił na konferencji w Rzeszowie. Dodał, że wybory w Rzeszowie pokazują, że gdy opozycja działa wspólnie, efektem tego może być wygranie wyborów przez Konrada Fijołka w pierwszej turze.

Miejsce 2

Iwona Hartwich

W tym tygodniu media obleciały zdjęcia na których Iwona Hartwich, posłanka Koalicji Obywatelskiej, na korytarzu sejmowym próbuje porozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim na temat programu szczepień dla niepełnosprawnych. Niektórych komentatorów oburzył styl, w jakim to robiła. Na końcu okazało się, że styl jest nieważny, a liczą się efekty. Trzy dni później Michał Dworczyk ogłosił zmiany w programie szczepień dla niepełnosprawnych – Bardzo żałuję i bardzo przepraszam wszystkie osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, że po sejmowych korytarzach nie biegałam kilka miesięcy wcześniej i że tylko pisałam interpelacje i zapytania. To był mój błąd – powiedziała posłanka po konferencji Dworczyka.

Miejsce 1

Bojkot Konfederacji

Połowie Konfederacji wyszli w dobrych nastrojach na konferencję prasową w Sejmie, a tam spotkał ich spory zawód. Parlamentarzyści paradują po Sejmie bez maseczek ochronnych i spotkali się z reakcją dziennikarzy. Operatorzy i dźwiękowcy z różnych mediów postanowili, że politycy tej formacji będą przemawiać do kamer i mikrofonów, przy których nikogo nie ma. Wyłączono także dodatkowe oświetlenie.

Nadchodzący tydzień może być najgorętszym w tym roku pod względem politycznym. Lewica po swoim dealu z PiS-em jest krytykowana, a sama formacja znalazła się na dużym wirażu. Wiadomo, że w lewicowej koalicji są podziały na tle zakulisowych ustaleń z obozem rządzącym, które okazują się wydmuszką. PiS-owski walec już ruszył i we wtorek ma być głosowany projekt ustawy ratyfikującej unijny Fundusz Odbudowy. Wydarzenia nabrały tempa, bowiem na Lewicę wywierana jest ogromna presja i obóz władzy boi się zmiany zdania przez trzech tenorów urzędujących po lewej stronie sceny politycznej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie