Po godzinach Polityka i Społeczeństwo Satyra polityczna

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 3 [NASZ RANKING ]

Kaczyński w koronie

Premier Mateusz Morawiecki w końcu nie skłamał, a to już jest duży wyczyn. Stanisław Karczewski brawurowo zabrał się za przeciwdziałanie epidemii.

Każdy tydzień w polityce obfituje większe i mniejsze absurdy wypowiadane przez parlamentarzystów. Po drugiej stronie barykady są ciekawe inicjatywy oraz błyskotliwe riposty. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest idealny, ale nie można przejść obojętnie wobec niedorzeczności.

Tak samo nie da się nie pochwalić lotności, bystrości i przebiegłości, co w polskim piekiełku politycznym jest gatunkiem zagrożonym. Jako pierwsi w Polsce zaopiekujemy się tym gatunkiem i będziemy go systematycznie dokarmiać.

Cold

Miejsce 3

Stanisław Karczewski

Gdy epidemia koronawirusa zaczynała rozwijać się na Białorusi, Aleksandr Łukaszenka zalecił obywatelom jazdę traktorem oraz pięćdziesiąt gram wódki przed snem. Takie były pomysły dyktatora na walkę z epidemią. Stanisław Karczewski o białoruskim satrapie mówił, że to ciepły czlowiek i być może dlatego poszedł podobną drogą doradczą, zamieniając traktor i wódkę na jabłka. W RMF FM zalecił spoczywanie dwóch jabłek dziennie, aby wspomóc odporność organizmu. Ogólnie zgadzamy się z byłym marszałkiem Senatu, że owoce i warzywa są niezbędne w profilaktyce wielu chorób, ale czy to jest odpowiedni moment na takie rady? Mamy poważne wątpliwości.

Miejsce 2

Łukasz Schreiber

Wyjątkową podłością wykazał się Łukasz Schreiber. Dwoje młodych nauczycieli zmarło po zakażeniu Covid-19 i były to pierwsze ofiary wśród pedagoów po wrześniowym otwarciu szkół. Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów w “Salonie Politycznym Trójki” został zapytany o sytuację w szkołach. – (…) Natomiast łącząc się w bólu z rodzinami ofiar, oczywiście jest to ogromna tragedia, ale pamiętajmy też, że pedagodzy giną np. w wypadkach samochodowych (…) – powiedział Schreiber. Z swojej strony możemy tylko powiedzić, że karma zawsze wraca, panie Schreiber.

Miejsce 1

Jacek Sasin

Człowiek orkiestra prezesa Kaczyńskiego nie daje o sobie zapomnieć od majowych wyborow widmo. Jak nie utopi 70 mln zł to źle się czuje, a jak nie zatrudni w resorcie makijażystki, to nie chce się pokazywać w telewizji. Na antenie Polskiego Radia zabrał się za recenzowanie pracy lekarzy i oznajmił, że cześć personelu medycznego nie wykazuje zaangażowania w walce z epidemią. Lekarze odpowiedzieli wicepremierowi Sasinowi serią zdjęć z dyżurów. Obóz rządzący od pewnego czasu próbuje się podzielić odpowiedzialnością za zmarnowane prawie pół roku, w trakcie którego nie przygotowanio służby zdrowia na kolejne uderzenie epidemii.

HOT

Miejsce 3

Branża fitness

W kończącym się tygodniu rząd wprowadził nowe obostrzenia, a jednym z nich jest zamknięcie klubów fitness i siłowni. Branża nie zgadza się z tą decyzją i uważa ją za mało przemyślaną, nie tylko ze względu na to, że kolejny lockdown siłowni po prostu je dobije, ale z braku logiki rządu w przypadku tej decyzji. Branża pyta o liczbę stwierdzonych zakażeń w klubach fitness oraz na siłowniach i jakoś nie może uzyskać odpowiedzi. W sobotę w Warszawie odbył się protest. Brak logiki i chaos decyzyjny trzeba piętnować i my się pod tym podpisujemy.

Miejsce 2

Wspólna Polska

Po wielu tygodniach perturbacji wczoraj odbyła się inauguracja ruchu obywatelskiego pod patronatem Rafała Trzaskowskiego. Inicjatywa prezydenta Warszawy nie będzie się nazywała “Nowa Solidarność” tylko “Wspólna Polska”. Pojawiają się wątpliwości, czy to jest odpowiedni moment na start nowego projektu. My uważamy, że tak. Rośnie frustarcja w społeczeństwie związana z epidemią i brakiem planu rządzących na przeciwdziałanie szerzącemu się koronawirusowi. Lepiej żeby obywatele mogli uciec do przewidywalnego Trzaskowskiego niż pod skrzydła populisty, który na epidemii i ludzkim dramacie będzie chciał wypłynąć na polityczny ocean.

Miejsce 1

Mateusz Morawiecki

Pozytywnym zwycięzcą naszego subiektywnego rankingu został premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaprosił opozycję do rozmowy o epidemii, ale nie to uplasowało go na pierwszym miejscu. PiS jakby zapomniał, że 10 dni temu odrzucił w Sejmie wniosek opozycji, aby premier przedstawił informację na temat szpitali. Jednak znaleźliśmy dobre wieści o premierze, bo w końcu nie skłamał. – Premier zaczął spotkanie zapewnieniem, że cała odpowiedzialność za obecną sytuację jest po stronie rządu – mówiła Gazecie Wyborczej osoba uczestnicząca w spotkaniu. Ręce same składają się do oklasków.

Tematem wartym odnotowania jest atak Joachima Brudzińskiego na środowisko artystów. Wprawdzie eurodeputowany przeprosił, ale zawsze warto najpierw myśleć, a potem pisać. Stosowanie tej żelaznej zasady polecamy również Jackowi Sasinowi i Łukaszowi Schreiberowi.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie