Polityka i Społeczeństwo

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 29. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Najważniejsi ludzie w polskim lotnictwie tuszowali złamanie procedur podczas lotu prezydenta. Rafał Trzaskowski mocno odpowiedział Szymonowi Hołowni.

Żenady

Miejsce 3

Mediator

Szefowie partii wchodzących w skład koalicji rządzącej, aby się spotkać i omówić najważniejsze kwestie, potrzebowali… mediatora. Człowiek spoza polityki organizował to spotkanie. Według słów Piotra Zgorzelskiego z PSL-u, prawdopodobnie była to osoba duchowna. Poziom nieufności i liczba kłótni jest tak wysoka, że Kaczyński, Ziobro i Gowin nie są w stanie nawet do siebie zadzwonić. Jeżeli trzy najważniejsze osoby w państwie nie potrafią się porozumieć, to czy obywatel Kowalski może czuć się w takim państwie bezpieczny?

Miejsce 2

Szczepionki

Michał Dworczyk poinformował, że w tym tygodniu dojedzie do Polski ponad milion mniej szczepionek. Opóźnienie w dostawach zapewne wpłynie na funkcjonowanie punktów szczepień. Można się spodziewać, że padną słowa o złych dostawcach. Sęk w tym, że to rząd przez cały tydzień roztaczał wizję przyspieszenia szczepień, a Mateusz Morawiecki zapewniał, że twardo negocjowano z dostawcami. Wszystko miało być dopięte na ostatni guzik i się rozkraczyło. Tu nie chodzi o dostawców tylko o nachalną propagandę sukcesu, która właśnie podłożyła Morawieckiemu i Dworczykowi nogę. Obaj z hukiem upadli.

Miejsce 1

Tuszowanie lotu

Przed wyborami prezydenckimi najważniejsze osoby w lotnictwie podjęły próbę tuszowania złamania procedur podczas lotu Andrzeja Dudy. W operacji uczestniczył także Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według ustaleń WP.pl, samolot z prezydentem na pokładzie przez 4 minuty wzbijał się w powietrze bez asysty wieży kontroli lotów. W tle pojawiają się również naciski na pilotów. 11 lat po katastrofie pod Smoleńskiem nie wyciągnięto żadnych wniosków i nadal lata się na wariackich papierach. Tu nie może być żadnej taryfy ulgowej.

Antyżenady

Miejsce 3

Szczepienia

Michał Dworczyk zapowiedział we wtorek przyspieszenie rejestracji na szczepienia. Od dzisiaj będą się rejestrowały po dwa roczniki dziennie np. 26.04 będą zapisy dla osób urodzonych w latach 1974-75, we wtorek 1976-77. Do 10 maja każdy będzie miał e-skierowanie na szczepienie. W życie weszło rozporządzenie, które ułatwia punktom szczepień, szczepienie dawkami, które nie zostały wykorzystane.

Miejsce 2

OFE

Kibicujemy wszystkim kłótniom w “Zjednoczonej” Prawicy. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu nie udał się skok na Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE). Sejmowe głosowanie w tej sprawie spadło z porządku obrad. Dziennikarze i komentatorzy byli zdziwieni takim obrotem sprawy. Po kilku godzinach okazało się, że za wszystkim stoi Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Ziobrystom nie podoba np. opłata przekształceniowa, która traci rację bytu w momencie zniesienia podatku od emerytur. Taki zamysł znajduje się w Nowym Ładzie Mateusza Morawieckiego.

Miejsce 1

Rafał Trzaskowski

Mirosław Suchoń opuścił Koalicję Obywatelską i dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni. Do tej pory Rafał Trzaskowski był powściągliwy w komentowaniu transferów do nowego bytu politycznego, ale nie wytrzymał – Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię – powiedział w jednym z wywiadów. Prezydent Warszawy stwierdził, że koncentrowanie się głównie na przejmowaniu polityków z innych partii opozycyjnych, tworzy w nim “dysonans poznawczy”.

W tym tygodniu poznamy rządowy plan znoszenia obostrzeń. Mają być zaprezentowane terminy i warunki pod jakimi będą uruchamianie poszczególne gałęzie gospodarki. Oczywiście wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej czy obłożenia infrastruktury szpitalnej. O ile dane o zakażeniach po świętach wielkanocnych nie pokazały przyrostu chorych, tak nie wiadomo jak sytuacja będzie się kształtowała po majówce. Jeżeli liczby będą rosły, cały plan może wylądować w koszu. W weekend okazało się, że Trybunał Konstytucyjny odrzucił skargę Zbigniewa Ziobry w sprawie przedawnienia niektórych zbrodni komunistycznych. Temat w tygodniu wróci, ale może to być uzależnione od wyniku spotkania Kaczyńskiego, Zbory i Gowina.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie