Polityka i Społeczeństwo

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 29. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Najważniejsi ludzie w polskim lotnictwie tuszowali złamanie procedur podczas lotu prezydenta. Rafał Trzaskowski mocno odpowiedział Szymonowi Hołowni.

Żenady

Miejsce 3

Mediator

Szefowie partii wchodzących w skład koalicji rządzącej, aby się spotkać i omówić najważniejsze kwestie, potrzebowali… mediatora. Człowiek spoza polityki organizował to spotkanie. Według słów Piotra Zgorzelskiego z PSL-u, prawdopodobnie była to osoba duchowna.

Poziom nieufności i liczba kłótni jest tak wysoka, że Kaczyński, Ziobro i Gowin nie są w stanie nawet do siebie zadzwonić. Jeżeli trzy najważniejsze osoby w państwie nie potrafią się porozumieć, to czy obywatel Kowalski może czuć się w takim państwie bezpieczny?

Miejsce 2

Szczepionki

Michał Dworczyk poinformował, że w tym tygodniu dojedzie do Polski ponad milion mniej szczepionek. Opóźnienie w dostawach zapewne wpłynie na funkcjonowanie punktów szczepień. Można się spodziewać, że padną słowa o złych dostawcach. Sęk w tym, że to rząd przez cały tydzień roztaczał wizję przyspieszenia szczepień, a Mateusz Morawiecki zapewniał, że twardo negocjowano z dostawcami. Wszystko miało być dopięte na ostatni guzik i się rozkraczyło. Tu nie chodzi o dostawców tylko o nachalną propagandę sukcesu, która właśnie podłożyła Morawieckiemu i Dworczykowi nogę. Obaj z hukiem upadli.

Miejsce 1

Tuszowanie lotu

Przed wyborami prezydenckimi najważniejsze osoby w lotnictwie podjęły próbę tuszowania złamania procedur podczas lotu Andrzeja Dudy. W operacji uczestniczył także Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według ustaleń WP.pl, samolot z prezydentem na pokładzie przez 4 minuty wzbijał się w powietrze bez asysty wieży kontroli lotów. W tle pojawiają się również naciski na pilotów. 11 lat po katastrofie pod Smoleńskiem nie wyciągnięto żadnych wniosków i nadal lata się na wariackich papierach. Tu nie może być żadnej taryfy ulgowej.

Antyżenady

Miejsce 3

Szczepienia

Michał Dworczyk zapowiedział we wtorek przyspieszenie rejestracji na szczepienia. Od dzisiaj będą się rejestrowały po dwa roczniki dziennie np. 26.04 będą zapisy dla osób urodzonych w latach 1974-75, we wtorek 1976-77. Do 10 maja każdy będzie miał e-skierowanie na szczepienie. W życie weszło rozporządzenie, które ułatwia punktom szczepień, szczepienie dawkami, które nie zostały wykorzystane.

Miejsce 2

OFE

Kibicujemy wszystkim kłótniom w “Zjednoczonej” Prawicy. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu nie udał się skok na Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE). Sejmowe głosowanie w tej sprawie spadło z porządku obrad. Dziennikarze i komentatorzy byli zdziwieni takim obrotem sprawy. Po kilku godzinach okazało się, że za wszystkim stoi Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Ziobrystom nie podoba np. opłata przekształceniowa, która traci rację bytu w momencie zniesienia podatku od emerytur. Taki zamysł znajduje się w Nowym Ładzie Mateusza Morawieckiego.

Miejsce 1

Rafał Trzaskowski

Mirosław Suchoń opuścił Koalicję Obywatelską i dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni. Do tej pory Rafał Trzaskowski był powściągliwy w komentowaniu transferów do nowego bytu politycznego, ale nie wytrzymał – Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię – powiedział w jednym z wywiadów. Prezydent Warszawy stwierdził, że koncentrowanie się głównie na przejmowaniu polityków z innych partii opozycyjnych, tworzy w nim “dysonans poznawczy”.

W tym tygodniu poznamy rządowy plan znoszenia obostrzeń. Mają być zaprezentowane terminy i warunki pod jakimi będą uruchamianie poszczególne gałęzie gospodarki. Oczywiście wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej czy obłożenia infrastruktury szpitalnej. O ile dane o zakażeniach po świętach wielkanocnych nie pokazały przyrostu chorych, tak nie wiadomo jak sytuacja będzie się kształtowała po majówce. Jeżeli liczby będą rosły, cały plan może wylądować w koszu. W weekend okazało się, że Trybunał Konstytucyjny odrzucił skargę Zbigniewa Ziobry w sprawie przedawnienia niektórych zbrodni komunistycznych. Temat w tygodniu wróci, ale może to być uzależnione od wyniku spotkania Kaczyńskiego, Zbory i Gowina.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie