Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 28. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Sąd nie przedłużył aresztu Sławomirowi Nowakowi, co wywołało nerwową reakcję Zbigniewa Ziobry. Upolityczniony Trybunał “wygasił” kadencję Adama Bodnara.

Żenady

Miejsce 3

Tadeusz Rydzyk

Do strumienia pieniędzy, jaki płynie do księdza Tadeusza Rydzyka ze strony rządu, zdążyliśmy się przywyczaić. Do jego bezkarności także. Jeden ze studentów szkoły ojca Rydzyka nie wytrzymał i postanowił nagłośnić warunki, w jakich żyje się na uczelni kierowanej przez toruńskiego redemptorystę.

Przepełnione akademiki, imprezy, wycieczki autokarowe czy konferencje to codzienność w chwili, gdy obowiązuje reżim sanitarny, a rząd apeluje do obywateli o przestrzeganie obostrzeń. Student wrócił do domu z uczelni zakażony i puścił parę z ust. Oczywiście ze strony odpowiednich służb nie będzie żadnej reakcji.

Miejsce 2

Gaz łzawiący

Podczas listopadowych demonstracji, posłanka Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej została spryskana gazem przez policjanta. Filmiki zamieszczane w internecie jasno pokazywały, że nie była wobec funkcjonariusza napastliwa ani agresywna. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. Posłanka Koalicji Obywatelskiej nie ma zamiaru odpuszczać i zapowiada złożenie zażalenia. Cała Polska widziała co się wtedy wydarzyło, ale śledczy nawet nie chcieli przesłuchać świadków.

Miejsce 1

Trybunał Konstytucyjny

Upolityczniony Trybunał Konstytucyjny “wygasił” kadencję Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO). Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjny przepis pozwalający działać RPO po zakończeniu kadencji do czasu objęcia stanowiska przez jego następcę. Stanisław Piotrowicz, postkomunistyczny prokurator, zlikwidował demokratyczną instytucję. Historia śmieje się do rozpuku.

Antyżenady

Miejsce 3

Adwokatka Sławomira Nowaka

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił w poniedziałek wniosek prokuratury o kolejne przedłużenie aresztu tymczasowego Sławomirowi Nowakowi. Zbigniew Ziobro dostał furii i zorganizował dwie konferencje prasowe, na których groził ujawnieniem akt sprawy, jeżeli były minister transportu nie wróci do aresztu. O samym Nowaku mówił per “przestępca”, chociaż nie zapadł jeszcze wyrok sądu. Mecenas Joanna Broniszewska, broniąca Sławomira Nowaka, była oburzona skazywaniem przez Ziobrę na więzienie Nowaka bez wyroku sądu. Joanna Broniszewska unika “politykowania” oraz chce się opierać na aktach sprawy i to jest dobry sygnał. Nowak może być zadowolony, że nie broni go Roman Giertych.

Miejsce 2

Jarosław Gowin

Trybunał Konstytucyjny postanowił, że w ciągu trzech miesięcy ma powstać w Sejmie ustawa, która ustali, kto pełni obowiązki Rzecznika Praw Obywatelskich po zakończeniu jego kadencji, gdy Sejm i Senat nie wybiorą następcy. PiS chce wprowadzić tymczasowego RPO. Opozycja nazywa to “oszustwem konstytucyjnym”. W obozie “Zjednoczonej” Prawicy nie wszyscy pałają entuzjazmem do uchwalania takiej ustawy. Według nieoficjalnych informacji, parlamentarzyści skupieni wokół Jarosława Gowina mogą się temu sprzeciwić.

Miejsce 1

Bunt w PiS

Rozkład “Zjednoczonej” Prawicy systematycznie postępuje. Partia władzy nie ma większości w Sejmie o czym kilkukrotnie już się przekonała. Według informacji Onet.pl z klubu PiS może odejść aż 10 osób – Niektórzy mają niespełnione ambicje, inni uznają, że ich partia doszła do ściany, jeszcze inni szukają swojego miejsca na przyszłość – pisze portal. Nie znamy nazwisk, ale można przypuszczać, że są to posłowie z tzw. dalszych ław sejmowych, którzy nie będą mieli szans na ponowną elekcję w kolejnych wyborach. Od momentu ogłoszenia przez TK wyroku aborcyjnego, PiS straciło w sondażach około 10 proc. poparcia. Ta strata jest nie do odrobienia w obecnych warunkach, a przyspieszone wybory to kwestia czasu.

W tym tygodniu powinno wpłynąć zażalenie prokuratury na decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który zwolnił z aresztu tymczasowego Sławomira Nowaka. Być może sam zainteresowany pojawi się w telewizji lub umieści wpis na którymś z portali społecznościowych. Tematem dominującym będą także szczepienia. Tradycyjnie można się spodziewać kilku konferencji prasowych w tej sprawie. Nie jest wykluczone, że będziemy świadkami ogłoszenia kolejnego zwycięstwa w walce z koronawirusem, bo rząd jak kania dżdżu potrzebuje pozytywnych impulsów. Skusić mogą go do tego spadające statystyki zakażeń. Zaryzykuje?

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie