Polityka i Społeczeństwo

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 26. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Jednego dnia rząd ogłasza terminy na kwietniowe zapisy m.in. 40-latków, drugiego uwalnia im szczepienia. Rozpoczęło się polowanie na dr Grzesiowskiego.

Żenady

Miejsce 3

Łóżka z Niemiec

Michał Szczerba i Dariusz Joński tropią od roku covidowe nieprawidłowości. Aktualnie zajmują się budową i funkcjonowaniem szpitali tymczasowych i na taką przedziwną placówkę trafili we Wrocławiu. W trakcie kontroli rzuciły im się w oczy łóżka wyglądające jak złom. Okazało się, że ich “przegląd” jest ważny do grudnia 2018. Po analizie dokumentów wyszło na jaw, że wojewoda dolnośląski kupił je z niemieckiego “demobilu” szpitalnego. Faktura za 270 łóżek została wystawiona na 400 tys. zł. Firma, która je sprzedała, do niedawna zajmowała się… rekrutacją hostess i kelnerów. Dolnośląski deal łóżkowy nie ma zapachu śląskiego obiadu tylko zbuka.

Miejsce 2

Uwolnienie szczepień

Z zasady plany i zapowiedzi rządu dotyczące szczepień umieszczamy w antyżenadach. Kibicujemy temu przedsięwzięciu i nawet przymykamy oko na potknięcia. Nie da się jednak przejść obok bałaganu, jaki powstał w nocy ze środy na czwartek. Dwa dni wcześniej ogłoszono zmiany w Narodowym Programie Szczepień i wyznaczono na kwiecień po jednym dniu dla danego rocznika na rejestrację szczepienną. W nocy ze środy na czwartek uwolniono szczepienia dla 40-latków, które potem zablokowano. Wybuchła awantura tłumaczona przez Michała Dworczyka “usterką” i “brakami komunikacyjnymi”. Te tłumaczenia nie wystarczą i mamy nadzieję, że rząd położy wszystkie papiery na stole, poprzedzające wieczorno-nocną decyzję.

Miejsce 1

Dr Paweł Grzesiowski

Krzysztof Saczka, pełniący obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), zarzuca doktorowi Pawłowi Grzesiowskiemu popełnienie przewinienia lekarskiego i chce go ukarać pozbawieniem prawa wykonywania zawodu. Dr Pawła Grzesiowskiego ściga, człowiek który z wykształcenia jest elektrotechnikiem i informatykiem. Poprzedni szef GIS zalecał opozycji “włożenie sobie lodu do majtek” w kontekście wypowiedzi na temat koronawirusa. Nowy zabrał się za czystki. Życie nie lubi próżni.

Antyżenady

Miejsce 3

“Rząd zaprosił wirusa do Polski”

Koalicja Obywatelska zapowiedziała złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez ministra Adama Niedzielskiego – Do Polski zdążyło przylecieć sto kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Minister Niedzielski podjął decyzję, aby tych osób [przylatujących z Wielkiej Brytanii] nie objąć dodatkowym badaniem ani kwarantanną. Zaprosił wirusa do Polski, rozpostarł przed nim czerwony dywan – mówił na konferencji Marcin Kierwiński i Krzysztof Piątkowski. Koalicja Obywatelska zarzuca szefowi resortu zdrowia niedopełnienie obowiązków.

Miejsce 2

Kontrola Lewicy

Po nocnym bałaganie szczepiennym, posłanki Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Małgorzata Prokop-Paczkowska udały w piątek rano do Kancelarii Premiera z kontrolą poselską – Chcemy dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za wczorajszy chaos, konkretnie domagamy się udostępnienia dokumentacji określającej harmonogram szczepień w Polsce – mówiły na konferencji. Michał Dworczyk nie zgodził się na wejście posłanek do budynku i zaproponował terminy w przyszłym tygodniu. Rząd dla własnego dobra powinien ujawnić pełną dokumentację na drugi dzień, ale poczekamy.

Miejsce 1

PiS przegrywa głosowania

Po przegraniu przez PiS głosowania w sprawie udzielenia informacji przez ministra Piotra Glińskiego, na temat rekompensat wypłacanych w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, przyszła kolejna porażka. Formacja Jarosława Kaczyńskiego przegrała dwa głosowania, które dotyczyły senackich poprawek do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. W jednym przypadku aż 20 parlamentarzystów Porozumienia i Solidarnej Polski głosowało wbrew PiS-owi. Tak wygląda gnicie obecnego układu politycznego.

Do piątku 9 kwietnia obowiązują w całym kraju obostrzenia. Minister zdrowia zapowiedział, że w środę lub czwartek zapadnie decyzja odnośnie restrykcji. Prawdopodobnie zostaną przedłużone, ale 10 kwietnia wypada kolejna rocznica wypadku pod Smoleńskiem i zobaczymy, jak ten temat zostanie “ugryziony” przez partię władzy. Jarosław Gowin udzielił wywiadu, w którym wprost stwierdził, że za próbą rozerwania jego partii stoją osoby, które parły do majowych wyborów kopertowych. To jasne wskazanie na Nowogrodzką. Słowa wicepremiera, będą musiały mieć ciąg dalszy. Przyszły tydzień to będzie także pewnego rodzaju wstęp w statystykach zakażeń, pokazujący jak obywatele spędzili święta. Pełny obraz pojawi się w kolejnym tygodniu.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie