Polityka i Społeczeństwo

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 24. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

KO zdecydowała, że powoła w ramach klubu parlamentarnego, zespół śledczy ds. Obajtka. Nie przyjdziesz na szczepienie? Lądujesz na końcu kolejki.

Żenady

Miejsce 3

Jan Filip Libicki

Senator PSL Jan Filip Libicki buduje bardzo niezdrową atmosferę od kilku dobrych dni.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Wróblewski to jeden z autorów wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, którego wyrok spowodował masowe demonstracje. Jan Filip Libicki bije się z myślami, czy poprzeć PiS-owskiego nominata w trakcie głosowania w Senacie, czemu daje wyraz w licznych wywiadach. Ten serial zaczyna być żenujący.

Miejsce 2

Nieruchomości Obajtka

Przez ostatni tydzień, praktycznie codziennie, opinia publiczna dowiadywała się o nowych posiadłościach Daniela Obajtka. Wygląda na to, że byłemu wójtowi Pcimia, brakuje już tylko kompleksu budynków przy ul. Wiejskiej. Skala ujawnianych przez media nieruchomości jest tak potężna, że można się zacząć w nich gubić. Daniel Obajtek zapewnia, że na wszystko ma pokrycie w zarobkach. Jest tylko jeden problem. Nie chce ujawnić wszystkich oświadczeń majątkowych.

Miejsce 1

Syn Beaty Szydło

Niedawno pisaliśmy, że Beata Szydło powstrzymuje się przed komentowaniem krajowej polityki. Poświęciła się pracy w Parlamencie Europejskim i zdobywa tam doświadczenie, które może w przyszłości zaprocentować. Wróciła jednak z przytupem i do tego z synem. Dziennikarze ujawnili, że syn byłej premier jest zatrudniony pod zmienionym nazwiskiem w firmie powiązanej z Danielem Obajtkiem. Niech pracuje, ale czemu zmienił nazwisko? Kilka lat temu Beata Szydło wyciągnęła go na światło dzienne, aby ocieplić sobie wizerunek przy jego sutannie. Kapłaństwo Tymoteusza Szydło zostało szeroko opisane w prorządowych mediach. Zrobiono z niego takiego celebrytę na własną miarę. Kto dzisiaj jest winny temu, że cała Polska mówi o synu Beaty Szydło? Oczywiście opozycja i wolne media.

Antyżenady

Miejsce 3

Szczepienia

Na wczorajszej konferencji prasowej Michał Dworczyk został zapytany o osoby, które zapisały się na szczepienia, a pomimo tego nie przyszły. Jest to związane z wstrzymaniem przez wiele państw szczepień preparatem AstraZeneca. Rząd w Warszawie nie uległ histerii i szczepień nie wstrzymał, za co należy się plus. Osoby, które zapisały się na szczepienia, a pomimo tego nie przyszły do punktu szczepiennego, lądują na końcu kolejki.

Miejsce 2

Kosiniak-Kamysz

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił we wtorek w Sejmie informację na temat walki z pandemią oraz sytuacji w służbie zdrowia. Prezydent Andrzej Duda jest w ostatnim czasie raczej zapalonym narciarzem niż prezydentem i o aktywność głowy państwa, pytał podczas debaty Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL przypomniał, że jak była kampania wyborcza, to Andrzej Duda siedział na galerii sejmowej, składał projekty ustaw i organizował spotkania. Andrzej Duda nie ma żadnego pomysłu na swoją drugą kadencję.

Miejsce 1

Zespół śledczy

Koalicja Obywatelska zdominowała wszelkie kwestie dotyczące Daniela Obajtka. Na początku tygodnia Cezary Tomczyk poinformował o powołaniu specjalnego zespołu śledczego w ramach klubu parlamentarnego. Na czele zespołu stanie poseł Marek Sowa, który posiada ogromną wiedzę o majątku byłego wójta Pcimia. Parlamentarzyści poinformowali także, że mecenas reprezentujący aktualnego szefa Orlenu, domaga się od nich przeprosin. Grozi im, że jak nie przestaną się zajmować Danielem Obajtkiem, będą musieli zapłacić po 50 tys. zł.

Daniel Obajtek to niekończąca się opowieść. Według ustaleń “Gazety Wyborczej”, Jarosław Kaczyński zalecił obronę Obajtka. Politycy mają bronić go tak, aby nie wchodzić w kwestie jego majątku. PiS zleciło badania, które pokazały, że sprawa ujawnianych nieruchomości “kłuje w oczy” żelazny elektorat.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Aby przykryć sześć lat nieudolności przy odzyskaniu wraku, czy budowie pomnika na miejscu wypadku, zaczęło się “maskowanie” i obwinianie Donalda Tuska. Jeżeli liczba zakażeń nadal będzie rosła, nadchodzący tydzień może zaowocować kolejnymi obostrzeniami, włącznie z zakazem przemieszczania się. Na razie strona rządowa dementuje ustalenia dziennikarzy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie