Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 23. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Borys Budka i Władysław Kosiniak-Kamysz stawiają warunki PiS-owi. Według informacji “Gazety Wyborczej”, w prokuraturze zaginęły taśmy Obajtka.

Żenady

Miejsce 3

Nieruchomości Obajtka

“Newsweek” opublikował listę nieruchomości Daniela Obajtka. Były wójt Pcimia, który zarabiał około 100 tys. zł rocznie, jest w posiadaniu takiej liczby obiektów, że po rozwinięciu rolki papieru toaletowego nie wystarczy na niej miejsca, żeby je wszystkie tam spisać. Problemem “złotego dziecka” Kaczyńskiego jest to, że prawdopodobnie jego inwestycje nie mają pokrycia w zarobionych pieniądzach. 

Miejsce 2

Ostrołęka

Doszło do zawalenia się sztandarowej inwestycji Prawa i Sprawiedliwości i do w dosłownym słowa znaczeniu. Rozpoczęła się rozbiórka dwóch pylonów, nazywanych “wieżami Kaczyńskiego”, które zostały wybudowane w ostrołęckiej elektrowni. Umoczono miliard złotych i nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności. W tym samym czasie, PiS bezczelnie zapowiada kolejne inwestycje.

Miejsce 1

Taśmy Obajtka

Ten tydzień został zdominowany przez informacje dotyczące aktualnego szefa Orlenu. Oprócz całej listy nieruchomości Danela Obajtka, ta sprawa jest najbardziej bulwersująca. Według informacji “Gazety Wyborczej” w krakowskiej prokuraturze zaginęły zdeponowane przez wuja Obajtka płyty CD z nagranymi rozmowami. Dziwna przypadłość toczy krakowskich śledczych, bowiem to tam “uległa zniszczeniu” płyta z z zapisem monitoringu ws. wypadku Beaty Szydło.

Antyżenady

Miejsce 3

Szczerba, Joński, Grabiec

Jan Grabiec, Michał Szczerba i Dariusz Joński zorganizowali konferencję prasową, na której domagali się, aby minister Michał Dworczyk przeprosił rodziny zmarłych w wyniku braku szpitali tymczasowych podczas drugiej fali pandemii. Parlamentarzyści mówili także, że przeprosiny należą się mieszkańcom m.in. Radomia, Krakowa, Kielc, Szczecina, Tarnowa czy Krynicy, gdzie szpitale wciąż nie funkcjonują.

Miejsce 2

PO i PSL ramię w ramię

Borys Budka i Władysław Kosiniak-Kamysz nie chcą w ciemno popierać Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Domagają się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym rząd zostanie zobowiązany do przedstawienia KPO. Liderzy wskazują, że w wypracowaniu KPO powinny brać udział samorządy i organizacje pracodawców. “Zjednoczona” Prawica nie ma większości do poparcia tego planu, więc rząd zawył Polexitem, jaki rzekomo proponuje opozycja. Lewica na razie się ogarnia w tej sprawie, ale raczej dołączą do Platformy i Ludowców.

Miejsce 1

Gowin-Kukiz

Być może już w nadchodzącym tygodniu zostanie podpisana umowa o politycznej współpracy między Jarosławem Gowinem i Pawłem Kukizem. Muzyk nadal dysponuje w Sejmie pięcioma głosami i, oprócz Gowina, zabiega o nie również Jarosław Kaczyński. To wszystko jest pokłosiem rozpętanej przez lidera PiS- rękami Adama Bielana – rozróby w Porozumieniu. Uzgodnienie ram współpracy między szefem Porozumienia i Pawełm Kukizem będzie dość znaczącym utarciem nosa wicepremierowi Kaczyńskiemu. Kibicujemy.

W przyszłym tygodniu mają się pojawić kolejne informacje na temat Daniela Obajtka, a ich kaliber ma być potężny. Kolejne 7 dni to również rozgrywka między opozycją i PiS-em w kwestii Krajowego Planu Odbudowy. Spodziewana jest także wspólna konferencja Jarosława Gowina i Pawła Kukiza. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że trzecia fala epidemii pokaże swoją moc i liczba dobowych przypadków zakażeń zbliży się do wyników z jesieni. Sędzia Igor Tuleya może być siłowo doprowadzony do prokuratury.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie