Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 21. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Taśma Obajtka stawia w bardzo złym świetle szefa Orlenu. To jest kurs kolizyjny z kodeksem karnym. Platforma Obywatelska przedstawiła “Receptę na kryzys”.

Żenady

Miejsce 3

Jacek Kurski

Jacek Kurski zeznawał w sądzie w sprawie wytoczonej przez TVP prof. Wojciechowi Sadurskiemu. Profesor na Twitterze napisał, że TVP to “Goebbelsowskie media”. Niektórzy mówią, że padły tam słowa kontrowersyjne, a my uważamy je za skandalicznie – Szkoda, że zabójca Pawła Adamowicza nie oglądał TVP Info, bo być może Paweł Adamowicz nadal by żył – powiedział Jacek Kurski na sali sądowej. Kurski zarzucił mediom manipulację i przypisanie mu nieprawdziwego cytatu.

Miejsce 2

Komisja ds. pedofilii

Posłanki i poseł Koalicji Obywatelskiej trzykrotnie próbowali wejść z kontrolą poselską do siedziby komisji ds. pedofilii i za każdym razem odbijali się od drzwi. “Gazeta Wyborcza” opisała Bizancjum w jakim żyją na koszt podatnika członkowie komisji. Potężne zarobki, podróże służbowymi samochodami, a na dokładkę tytułowani są “ministrami”. Jaki jest dorobek prac komisji? Właśnie taki, jaki przychodzi w tej chwili na myśl.

Miejsce 1

Taśma Obajtka

“Gazeta Wyborcza” opublikowała taśmę Obajtka. Z nagrania wyłania się obraz człowieka umoczonego w wykańczanie firmy, gdy rządził Pcimiem. Jest wątek łapówkarski czy okłamywanie sądu. Daniel Obajtek bronił się, że nagranie powstało bez jego zgody. Na drugi dzień “Wyborcza” udowodniła mu, że sam nielegalnie nagrywał rozmówców na sprzęcie należącym do gminy. Obóz rządzący nie ma pomysłu na bronienie szefa Orlenu.

Antyżenady

Miejsce 3

“Hajlujący” Greniuch

Lekko ponad tydzień zajęło mediom wyrzucenie z pracy w IPN-ie Tomasza Greniucha, w przeszłości powiązanego z ONR. W mediach można przeczytać, że Greniuch nie jest jedyną osobą powiązaną z ideologią faszystowską i pracującą w Instytucie. Partia władzy oddała Greniucha opinii publicznej praktycznie bez walki, co jeszcze trzy lata temu było nie do pomyślenia. Sprawa “urodzin hitlera” pokazała, że rządzący są w stanie uruchomić aparat medialno-polityczny i zaatakować. Tak osłabli, że można im “wyjmować” pojedyncze osoby.

Miejsce 2

“Recepta na kryzys”

“Recepta na kryzys” to kompleksowy program, w jaki sposób pomóc polskiej gospodarce, ale przede wszystkim polskim przedsiębiorcom, pracownikom i samorządom – mówił na konferencji prasowej Borys Budka. Platforma Obywatelska proponuje między innymi czasowe obniżenie podatku VAT do 5 proc., wprowadzenie minimalnej kwoty wolnej od podatku w wysokości 10 tys. zł czy przywrócenie handlu w niedzielę z zachowaniem praw pracowniczych. Zorganizowany przez PO event wywołał dużo pozytywnych komentarzy w sieci. Lider PO pojechał na Warmię i Mazury spotkać się z przedsiębiorcami, na których z piątku na sobotę rząd nałożył blokadę ekonomiczną nazywaną obostrzeniami.

Miejsce 1

PiS przegrało głosowanie

Nie taśmy Obajtka, czy Bizancjum panujące w komisji ds. pedofilii, są w kończącym się tygodniu najważniejszymi sprawami uderzającymi w rządzących. W czwartek PiS przegrało głosowanie i minister Gliński musiał opowiadać w Sejmie o pomocy dla artystów w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Głosowanie zostało wygrane przez opozycję głosami Solidarnej Polski. Formacja Zbigniewa Ziobry zagłosowała za informacją wicepremiera Glińskiego, ponieważ troszczy się o wyborców Zjednoczonej Prawicy. To kolejny dowód do układanki, że tam już każdy gra na siebie.

Nadchodzący tydzień będzie stał pod znakiem Daniela Obajtka. Obóz rządzący musi w końcu przejść do jakiejś formy kontrataku. Chyba, że są już na tyle słabi, że nie będą w stanie podnieść tej rękawicy. To jest potężne wyzwanie ponieważ w promocję szefa Orlenu zaangażowany był Jarosław Kaczyński i jego też trzeba będzie bronić. Nie można wykluczyć tego, że pojawi się przekaz – prezes nic nie wiedział, Obajtka mu podsunięto, a wiadomo, że nieczyste siły tylko czyhają, aby uderzyć w nieskalany wizerunek prezesa PiS. Poszukiwania winnych położenia taśmy na wycieraczce przez redakcją Wyborczej już ruszyły.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie