Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 20. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie aborcji, kompromitacja Artura Sobonia i wyrok sądu upokarzający rządowe obostrzenia. To był ciekawy tydzień.

Żenady

Miejsce 3

Artur Soboń

W niedzielne przedpołudnie na stadion przy ul. Wiertniczej przyjechał lider tabeli. W programie “Kawa na ławę” w TVN24 w bramce Prawa i Sprawiedliwości stanął Artur Soboń. Doświadczony golkiper zaliczył już kilka wpadek m.in. w hali Jastrzębskiego Węgla, gdzie strzelił sobie obostrzeniowego samobója. Teraz przeciwnik był dużo bardziej wymagający, bo świeżo po proteście mediów. Soboń został zapytany o afery władzy, jakie były pokazane przez TVP Info. Konrad Piasecki w odpowiedzi usłyszał o kolektorze z warszawskiej oczyszczali ścieków Czajka. Lob z połowy boiska zewnętrzną częścią stopy zdjął pajęczynę w okienku bramki. Stadiony świata!

Miejsce 2

Korupcja polityczna

Tu już nie będzie tak wesoło. Do rozrywania Porozumienia Jarosława Gowina zaprzęgnięto korupcję polityczną. Ludzie skupieni wokół Adama Bielana zaczęli proponować spotkania Gowinistom, a miały z nich wynikać konkretne oferty. W jednym przypadku nieoficjalnie mówi się o stanowisku wiceministra w ważnym resorcie. To kolejna tego typu próba. Pierwsza miała miejsce w momencie postawienia przez Jarosława Gowina weta w sprawie wyborów kopertowych. Wtedy też padły konkretne oferty i podobno są taśmy z tych spotkań.

Miejsce 1 

Adam Niedzielski

Po ostatnim weekendzie media obiegły zdjęcia i filmiki z Zakopanego, na których turyści bawią się bez zachowania dystansu i maseczek. Ciąg wypowiedzi ministra zdrowia sugerował, że te wydarzenia będą główną przyczyną trzeciej fali epidemii w Polsce. Specjaliści rozbili w pył takie twierdzenia, przypominając o dzieciach posłanych do szkół miesiąc temu, otwartych galeriach handlowych czy brytyjskiej mutacji koronawirusa. W kolejnych wywiadach i na konferencjach Adam Niedzielski zmienił płytę i przyczyny trzeciej fali ustawiał już w odpowiedniej kolejności. Ale niesmak pozostał i opinia o prymitywnej próbie “ożenienia” turystów z trzecią falą.

Antyżenady

Miejsce 3

Opozycja

Można powiedzieć, że opozycja zaczyna pachnieć władzą. Koalicja Obywatelska, Lewica i Polskie Stronnictwo Ludowe pracują w zespołach roboczych nad wspólnymi punktami programowymi. Zespoły pracują nad takimi zagadnieniami jak: praworządność, media publiczne, zdrowie, polityka zagraniczna czy ochrona środowiska. Opozycja ma dość słuchania, że wszystko ich dzieli i ciągle się kłócą. Do lata ma być wypracowane wspólne stanowisko w kilku kwestiach.

Miejsce 2

Aborcja

Platforma Obywatelska przedstawiła stanowisko w sprawie aborcji. Poród otrzymał najwyższe oceny, dziecko jest zdrowe, uśmiecha się i jest ciekawe świata. Część rodziny kręci nosem i mówi, że bez ślubu kościelnego to wstyd przed dalszymi i przyszłymi krewnymi. Nikt nie zwrócił uwagi, że aborcyjny komunikat zbiegł się w czasie z burzą medialną na temat księdza pedofila. Czy można się lepiej wstrzelić?

Miejsce 1

Wawel

To jest pierwszy przypadek, gdy sąd odstępuje od ścigania obwinianych jednocześnie wymierzając im karę. W kwietniu zeszłego roku politycy PiS pojechali pomodlić się na Wawel, gdy obowiązywał lockdown. Na podstawie fotografii przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) złożyli zawiadomienie o możliwości złamania zakazu organizacji zgromadzeń. Sprawa miała swój finał w sądzie, który stwierdził, że politycy partii władzy nie złamali obostrzeń, bo…wprowadzili je bez podstawy prawnej. Pytanie brzmi – co mają teraz myśleć obywatele, restauratorzy czy przedsiębiorcy, którym zamknięto biznesy?

Nie widać końca przepychanek w Porozumieniu i nadchodzący tydzień będzie obfitował w kolejne doniesienia na ten temat. Do tego dochodzi sprawa kandydata Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Dominującym chyba tematem będzie wzrost zakażeń, jaki wisi nad Polską, a co za tym idzie, powrót do obostrzeń. Za chwilę zostaną ogłoszone pierwsze wytyczne w sprawie zasłaniania ust i nosa przyłbicami i szalikami.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie