Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 20. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie aborcji, kompromitacja Artura Sobonia i wyrok sądu upokarzający rządowe obostrzenia. To był ciekawy tydzień.

Żenady

Miejsce 3

Artur Soboń

W niedzielne przedpołudnie na stadion przy ul. Wiertniczej przyjechał lider tabeli. W programie “Kawa na ławę” w TVN24 w bramce Prawa i Sprawiedliwości stanął Artur Soboń. Doświadczony golkiper zaliczył już kilka wpadek m.in. w hali Jastrzębskiego Węgla, gdzie strzelił sobie obostrzeniowego samobója. Teraz przeciwnik był dużo bardziej wymagający, bo świeżo po proteście mediów. Soboń został zapytany o afery władzy, jakie były pokazane przez TVP Info. Konrad Piasecki w odpowiedzi usłyszał o kolektorze z warszawskiej oczyszczali ścieków Czajka. Lob z połowy boiska zewnętrzną częścią stopy zdjął pajęczynę w okienku bramki. Stadiony świata!

Miejsce 2

Korupcja polityczna

Tu już nie będzie tak wesoło. Do rozrywania Porozumienia Jarosława Gowina zaprzęgnięto korupcję polityczną. Ludzie skupieni wokół Adama Bielana zaczęli proponować spotkania Gowinistom, a miały z nich wynikać konkretne oferty. W jednym przypadku nieoficjalnie mówi się o stanowisku wiceministra w ważnym resorcie. To kolejna tego typu próba. Pierwsza miała miejsce w momencie postawienia przez Jarosława Gowina weta w sprawie wyborów kopertowych. Wtedy też padły konkretne oferty i podobno są taśmy z tych spotkań.

Miejsce 1 

Adam Niedzielski

Po ostatnim weekendzie media obiegły zdjęcia i filmiki z Zakopanego, na których turyści bawią się bez zachowania dystansu i maseczek. Ciąg wypowiedzi ministra zdrowia sugerował, że te wydarzenia będą główną przyczyną trzeciej fali epidemii w Polsce. Specjaliści rozbili w pył takie twierdzenia, przypominając o dzieciach posłanych do szkół miesiąc temu, otwartych galeriach handlowych czy brytyjskiej mutacji koronawirusa. W kolejnych wywiadach i na konferencjach Adam Niedzielski zmienił płytę i przyczyny trzeciej fali ustawiał już w odpowiedniej kolejności. Ale niesmak pozostał i opinia o prymitywnej próbie “ożenienia” turystów z trzecią falą.

Antyżenady

Miejsce 3

Opozycja

Można powiedzieć, że opozycja zaczyna pachnieć władzą. Koalicja Obywatelska, Lewica i Polskie Stronnictwo Ludowe pracują w zespołach roboczych nad wspólnymi punktami programowymi. Zespoły pracują nad takimi zagadnieniami jak: praworządność, media publiczne, zdrowie, polityka zagraniczna czy ochrona środowiska. Opozycja ma dość słuchania, że wszystko ich dzieli i ciągle się kłócą. Do lata ma być wypracowane wspólne stanowisko w kilku kwestiach.

Miejsce 2

Aborcja

Platforma Obywatelska przedstawiła stanowisko w sprawie aborcji. Poród otrzymał najwyższe oceny, dziecko jest zdrowe, uśmiecha się i jest ciekawe świata. Część rodziny kręci nosem i mówi, że bez ślubu kościelnego to wstyd przed dalszymi i przyszłymi krewnymi. Nikt nie zwrócił uwagi, że aborcyjny komunikat zbiegł się w czasie z burzą medialną na temat księdza pedofila. Czy można się lepiej wstrzelić?

Miejsce 1

Wawel

To jest pierwszy przypadek, gdy sąd odstępuje od ścigania obwinianych jednocześnie wymierzając im karę. W kwietniu zeszłego roku politycy PiS pojechali pomodlić się na Wawel, gdy obowiązywał lockdown. Na podstawie fotografii przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) złożyli zawiadomienie o możliwości złamania zakazu organizacji zgromadzeń. Sprawa miała swój finał w sądzie, który stwierdził, że politycy partii władzy nie złamali obostrzeń, bo…wprowadzili je bez podstawy prawnej. Pytanie brzmi – co mają teraz myśleć obywatele, restauratorzy czy przedsiębiorcy, którym zamknięto biznesy?

Nie widać końca przepychanek w Porozumieniu i nadchodzący tydzień będzie obfitował w kolejne doniesienia na ten temat. Do tego dochodzi sprawa kandydata Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Dominującym chyba tematem będzie wzrost zakażeń, jaki wisi nad Polską, a co za tym idzie, powrót do obostrzeń. Za chwilę zostaną ogłoszone pierwsze wytyczne w sprawie zasłaniania ust i nosa przyłbicami i szalikami.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie