Po godzinach Polityka i Społeczeństwo Satyra polityczna

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 2 [NASZ RANKING ]

Kaczyński w koronie

Demonstracyjny brak maseczek posłów Konfederacji w Sejmie to największa żenada tego tygodnia. Koalicja Obywatelska weszła do urzędów wojewódzkich.

Każdy tydzień w polityce obfituje większe i mniejsze absurdy wypowiadane przez parlamentarzystów. Po drugiej stronie barykady są ciekawe inicjatywy oraz błyskotliwe riposty. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest idealny, ale nie można przejść obojętnie wobec niedorzeczności. Tak samo nie da się nie pochwalić lotności, bystrości i przebiegłości, co w polskim piekiełku politycznym jest gatunkiem zagrożonym. Jako pierwsi w Polsce zaopiekujemy się tym gatunkiem i będziemy go systematycznie dokarmiać.

Antyżenada

Miejsce 3

Antoni Macierewicz

Oburzeni ustawą o ochronie zwierząt rolnicy, “gorąco” powitali nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudę, ustawiając pod gmachem resortu stos siana i odpalając race. Na drugi dzień odbyły się w Polsce blokady dróg i odwiedziny biur poselskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. W Piotrkowie Trybunalskim rolnicy zawitali do biura Antoniego Macierewicza wwożąc do środka taczkę z obornikiem.

Miejsce 2

Rafał Trzaskowski

Awaria oczyszczalni ścieków opóźniła inaugurację ruchu obywatelskiego, którego powstanie zapowiadał już w kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski. Wczoraj na Facebooku prezydent Warszawy ogłosił, że 17 października zostanie uruchomiony wielki ruch, maszerujący w kierunku tego co łączy nas wszystkich. Od wczorajszego wieczoru można już dołączyć do inicjatywy wchodząc na stronę startujemyzruchem.pl.

Miejsce 1

Koalicja Obywatelska

Posłanki i posłowie Koalicji Obywatelskiej weszli z kontrolami do 16 urzędów wojewódzkich. Kontrole poselskie mają na celu ustalenie, czy administracja rządowa przygotowała kraj na kolejne uderzenie Covid-19 – Ten rząd stracił tygodnie i miesiące na wewnętrzne walki, na walki o wpływy, stołki, stanowiska i wielkie pieniądze, zamiast zająć się przygotowaniem Polski do kolejnej fali pandemii – mówił Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Żenada

Miejsce 3

Jacek Sasin

Nasz bohater narodowy, który do końca zapewniał, że organizacja wyborów kopertowych jest pod kontrolą i przyczynił się do utopienia 70 mln zł, przez koronawirusa musiał podjąć radykalne kroki w ministerstwie aktywów państwowych. Jacek Sasin zatrudnił w resorcie specjalistkę od makijażu. Wartość kontraktu opiewa na 10 tys. zł. Sekcja prasowa ministerstwa nazywa tę czynność “wykonaniem podkładu maskującego”.

Miejsce 2

Mateusz Morawiecki

Premier to specjalista od mijania się z prawdą i przekłamań, a sądy nakazywały mu sprostowanie swoich wypowiedzi. W tym tygodniu Morawiecki wyszedł z ukrycia i w końcu zabrał głos na temat rosnącej liczby zakażeń. Oczywiście zaczął pleść androny – Pierwsza fala była wiosną, później promienie ultrafioletowe mocno ograniczyły tego koronawirusa i uspokoiły sytuację – mówił szef rządu. Wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowskiego przejechał po Morawieckim walcem – To są teorie pseudonaukowe – powiedział Onetowi. Dodał, że dobrze by było, jakby premier spojrzał na statystyki zakażeń w państwach, które są w cieplejszej strefie klimatycznej niż Polska i wymienił Brazylię, Indie i Republikę Południowej Afryki.

Miejsce 1

Konfederacja

Statystyki zakażeń dobowych przebijają w Polsce kolejne sufity, a liczba zgonów zaczyna budzić przerażenie. W związku z tym zgraja pajaców z Konfederacji postanowiła demonstracyjnie wypiąć się na zakładanie maseczek ochronnych w Sejmie – To, że panowie ryzykujecie własnym życiem i zdrowiem oraz zdrowiem własnych rodzin, to rzeczywiście wasza sprawa. Ale ryzykujecie zdrowiem i życiem nas wszystkich. To już jest nieodpowiedzialne – mówiła do szajbusów wicemarszałkini Sejmu Beata Gosiewska.

Tak wygląda subiektywny bilans mijającego tygodnia. Finisz tygodnia to wygrana Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Politycy mają w zwyczaju podczepianie się pod sukcesy sportowców. Nie inaczej było tym razem, ale niezawodny Jacek Sasin zasugerował, że to rząd jest jednym z ojców sukcesu polskiej tenisistki. W związku z tym, przyznajemy nagrodę specjalną “Największego dzbana soboty”.

https://twitter.com/SasinJacek/status/1314938578644983808

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie