Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 17. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Jadwiga Emilewicz uniknie kary za złamanie obostrzeń. Przez Polskę przetacza się fala protestów po kolejnym wybryku rządowego Trybunału Konstytucyjnego.

Żenady

Miejsce 3

Zbigniew Girzyński

“Nowości Dziennik Toruński” ujawnił, że Zbigniew Girzyński został zaszczepiony w grupie “0” jako pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Toruński poseł został błyskawicznie zawieszony w prawach członka partii. “Żenada” nie dotyczy Zbigniewa Girzyńskiego, bo on zaszczepił się legalnie, dostając od rządu zielone światło, którym jest rozporządzenie z 14 stycznia tego roku. Girzyński swoim zachowaniem ujawnił rzecz dużo gorszą. Narodowy Program Szczepień to wydmuszka i spartaczona robota. To nie Girzyński jest winny tylko Dworczyk, Niedzielski i prof. Horban. To oni tę patologię stworzyli.

Miejsce 2

Uzasadnienie wyroku TK

Z pozycją numer jeden i dwa mieliśmy straszny problem. Publikacja uzasadnienia do wyroku aborcyjnego jest sprawą bardzo ważną. Wyczyszczenie przez PiS hipoteki Jadwigi Emilewicz też jest kluczowe. Uzasadnienie i publikacja w Dzienniku Ustaw dostaje drugie miejsce w tym tygodniu, ponieważ temat posłużył m.in. do zamaskowania uniewinnienia byłej wicepremier. Wyciągnięcie przez PiS, po raz kolejny na ulice kobiet, odsunęło także na dalszy plan katastrofę rządowego programu szczepień. Ten ruch obozu rządzącego odczytujemy w kategoriach przykrycia niewygodnych dla rządu tematów.

Miejsce 1

Jadwiga Emilewicz

Połamane z hukiem przez rodzinę Jadwigi Emilewicz obostrzenia to niebywały skandal. Jej krętactwa na temat licencji synów dyskwalifikują ją z politycznego życia. Wydawało się, że PiS ją w jakiś sposób ukarze, ale w kończącym się tygodniu jasno dano do zrozumienia, że żadne konsekwencje jej nie spotkają. Opinii publicznej wytłumaczono, że była wicepremier przeprosiła. PiS dał sobie moralną czerwoną kartkę.

Antyżenady

Miejsce 3

Propozycja KO dotycząca szczepień

Narodowy Program Szczepień płonie, a polewanie go wodą nie przynosi efektu. Rząd zaprosił na rozmowy kolejne zastępy strażaków. Opozycja poszła na rozmowy, a po nich Koalicja Obywatelska przedstawiła pięć konkretnych rozwiązań. Są wśród nich m.in. zapewnienie seniorom powyżej 70. roku życia kolejnych terminów szczepień, dostarczenie szczepionki do miejscowości proporcjonalnie do liczby mieszkańców, wykorzystanie systemu zarządzania kryzysowego do powiadamiania osób uprawnionych i dystrybucji szczepionek. Wykorzystanie tego systemu to fundamentalna sprawa, bo na infolinię można się dodzwonić przy dużej dozie szczęścia.

Miejsce 2

Demonstracje

Publikacja uzasadnienia aborcyjnego wyroku to rządowa prowokacja. Kwestia dokonywanych przez kobiety wyborów to bardzo ważna kwestia, ale jest wykorzystywana przez rząd instrumentalnie. Od trzech dni przez Polskę przetacza się fala protestów. Policja znowu stosuje taktykę zamykania demonstrantów w kotle, używa gazu i zatrzymuję ludzi wywożąc ich do odległych komend. Według prawników to celowe działanie, mające utrudnić kontakt zatrzymanych z adwokatami.

Miejsce 1

Siema!

Dzisiaj odbywa się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pierwsze miejsce w zestawieniu nie podlega żadnej dyskusji. Jurek Owsiak w rozmowie z Gazetą Wyborczą powiedział, że Fundacja badała sprawę zakupu szczepionek, ale jest to niemożliwe – Wiemy, ile kosztują szczepionki, i byłoby to w naszym zasięgu. Gdybyśmy mogli to zrobić, to chcielibyśmy kupić szczepionki dla nauczycieli. To niesprawiedliwe, że posyłamy ich do szkół w czasie pandemii, ale nie dajemy im ochrony – powiedział Wyborczej.

Narastają spekulacje o zmianie w fotelu premiera. Mateusza Morawieckiego miałby zastąpić prezes Orlenu Daniel Obajtek. Nie stanie się to w najbliższym tygodniu ani miesiącu. Według informacji medialnych, prezes Jarosław Kaczyński, czeka na opanowanie pandemii i umieszczenie Obajtka w KPRM z czystą kartą, bez obciążeń epidemicznych. Zastanawiające jest zainteresowanie wicepremiera Kaczyńskiego sprawą zakupu respiratorów. Nie chodzi o to, co Jarosław Kaczyński sądzi na temat tego zakupu. Pytanie brzmi, dlaczego nagle się tym tematem zajął?

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie