Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 16. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Stany Zjednoczone mają 46. prezydenta. Kończący się tydzień pokazał, że okres świąteczno-noworoczny Polacy spędzali w wąskich gronach.

Żenady

Miejsce 3

Jadwiga Emilewicz

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że Jadwiga Emilewicz nie uniknie kary za familijny wypad na narty, podlany sosem kłamstewka o licencjach narciarskich. Dzisiaj nie jest to już takie pewne. Sygnał do obrony byłej wicepremier rzucił Marek Suski, który w dwóch wywiadach postawił pod znakiem zapytania ewentualne nałożenie kary na Emilewicz. Obóz rządzący sprawia wrażenie grania na “przedawnienie” sprawy. Opozycja mówi, że kar nie będzie, bo PiS-owi potrzebna jest każda szabla w parlamencie.

Miejsce 2

Jarosław Kaczyński

Parlamentarzyści wrócili na Wiejską. Nie, nie, nikt nikogo nie wyzywał, a może powinien. Jarosław Kaczyński znowu paradował bez maseczki i nie jest to pierwszy raz, gdy prezes ma w głębokim poważaniu obostrzenia jakie jego własny rząd nałożył na obywateli. Kara? Nie bądźmy śmieszni. Pojawiły się za to plotki, że wicepremier Kaczyński jest już zaszczepiony i dlatego pozwala sobie na taką frywolność. Generalnie coś jest na rzeczy ze szczepieniem członków rządu, ale poczekajmy.

Miejsce 1

Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda udzielił godzinnego wywiadu stacji TVN24, w którym padły słowa skandaliczne. Głowa państwa została zapytana o działania policji w czasie demonstracji. Prezydent powiedział, że policja działa profesjonalnie – Proszę zauważyć, że u nas nie ma przypadków, że ktoś zginął w czasie jakichkolwiek zamieszek – wypalił. Pech chciał, że na drugi dzień w Rosji wybuchły protesty, a internet został zalany komentarzami w stylu – policja w Rosji działa profesjonalnie, bo nikt nie zginął.

Antyżenady

Miejsce 3

Joe Biden

Demokratyczny świat już pełnymi płucami odetchnął z ulgą. Joe Biden został zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W swoim przemówieniu mówił m.in. o triumfie idei demokracji. Joe Biden rozpoczął urzędowanie od podpisania 17 rozporządzeń wykonawczych. Media przypomniały, że Donald Trump po inauguracji podpisał jedno takie rozporządzenie.

Miejsce 2

Poziom zakażeń

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że ten tydzień pokaże jakie było podejście obywateli do spędzania okresu świąteczno-noworocznego. Zwyciężył zdrowy rozsądek. Liczba dobowych zakażeń utrzymuje się mniej więcej na poziomie przedświątecznym, ale nadal bardzo niepokojąca jest liczba zgonów.

Miejsce 1

Róża Thun

Ta sprawa przemknęła przez media bez większego rozgłosu, a jest na jakiś poziomach ważna społecznie. Wieszanie portretów europosłów Platformy Obywatelskiej zostało umorzone przez katowicką prokuraturę. Róża Thun powiedziała “dość” i idzie do sądu z prywatnym aktem oskarżenia wobec narodowców. Prawo pozwala na wniesienie tzw. subsydialnego aktu oskarżenia i Róża Thun idzie tą drogą.

Nie komentujemy w tym podsumowaniu Narodowego Programu Szczepień, ale już widać, że nie przyłożono się z należytą starannością do organizacji szczepień seniorów. Obserwujemy rozwój wypadków i na pewno ten temat znajdzie swoje miejsce za tydzień. Początek tygodnia powinien być obfity w informacje na ten temat. Sprawa Jarosława Jakimowicza, oskarżanego o gwałt, także na razie nie będzie tu uwzględniania. Ten wątek jest monitorowany.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie