Polityka i Społeczeństwo

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 15. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Mamy czeską mutację wirusa, ale Czesi nic o tym nie wiedzą. Ciemne chmury zbierają się nad byłą wicepremier Jadwigą Emilewicz.

Żenady

Miejsce 3

Czeski mutant

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, że na razie nie można potwierdzić obecności w Polsce brytyjskiego wariantu Covid-19. Stwierdzono za to obecność w Polsce czeskiego mutanta wirusowego. Na słowa ministra odpowiedziała czeska ambasada informując, że nic im nie wiadomo o takim wariancie. Czeski portal Seznam Spravy przesłał pytania w tej sprawie do resortu zdrowia, ale ministerstwo nie było w stanie podać, ile takich przypadków wykryto w Polsce.

Po ubiegłorocznym zajęciu przez polskich żołnierzy kapliczki w Czechach, mamy kolejny sukces w stosunkach z naszym południowym sąsiadem.

Miejsce 2

Jadwiga Emilewicz

Błyskotliwa kariera polityczna Jadwigi Emilewicz wisi na włosku. TVN24 ujawnił, że dzieci byłej wicepremier śmigały po stokach bez licencji, łamiąc przy tym obostrzenia. Emilewicz skłamała i nawet w obozie rządzącym słychać nieśmiały pomruk niezadowolenia. Ta sprawa to będzie test na opowieści o honorze i najwyższych standardach. Na razie można odnieść wrażenie, że partia rządząca idzie na przeczekanie burzy.

Miejsce 1

Raport NIK

Raport Najwyższej Izby Kontroli pod nazwą “Realizacja projektów informatycznych mających na celu usprawnienie wymiaru sprawiedliwości”, zdemolował “reformę” Ministerstwa Sprawiedliwości, polegającą na losowym doborze sędziów do spraw. System nie jest transparenty i jest podatny na manipulacje. Usprawnienie pracy sądów? Coś takiego nie istnieje. Pogorszeniu uległy kluczowe wskaźniki sprawności postępowań sądowych.

Antyżenady

Miejsce 3

Michał Dworczyk

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, omówił na konferencji prasowej, jak będzie wyglądał system rejestracji na szczepienia i składanie wniosków na tę okoliczność. Bardziej łopatologicznie nie dało się tego wytłumaczyć i wyjaśnić. Przy nazwisku Dworczyk stawiamy plusa.

Miejsce 2

Prokuratorzy

W czwartek do grupy, która będzie mogła rozpocząć szczepienia od 25 stycznia dopisano prokuratorów. Koalicja Obywatelska nie zgadza się na włączenie śledczych do szczepień w grupie pierwszej i skierowała do premiera pismo w tej sprawie. Wzywa w nim szefa rządu do usunięcia tej grupy zawodowej z premiowanego miejsca – Widać, że w harmonogramie PiS-u szczepieni mają być nie potrzebujący, nie chorzy onkologiczni, tylko ci, których potrzebuje władza – mówił w TVN24 Marcin Kierwiński.

Miejsce 1

Sanepid

Sanepid seryjnie przegrywa w sądach. W ciągu trzech dni kończącego się tygodnia, na 21 rozpatrywanych przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie spraw, sanepid przegrał wszystkie. Uchylenie kar dotyczy naruszeń zakazu przemieszczania, nieprzestrzegania obowiązku zasłania ust i nosa oraz obowiązku kwarantanny. Rząd grozi wstrzymaniem finansowej pomocy restauratorom, którzy mimo obostrzeń otwierają lokale gastronomiczne. Może jednak rząd zajrzy na swoje poletko i przyzna się do prawniczego analfabetyzmu?

Nadchodzący tydzień będzie ogniskował uwagę wokół USA. 20 stycznia odbędzie się zaprzysiężenie Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na krajowym podwórku być może dojdzie do jakiś rozstrzygnięć w sprawie Jadwigi Emilewicz. Ciekawie zapowiada się także starcie o prokuratorów i ich szczepienia. Być może wypłyną kolejne taśmy z udziałem wałbrzyskich polityków PiS.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie