Po godzinach Satyra polityczna

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 14. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Wydarzenia na Kapitolu zdominowały kończący się tydzień. Pojawił się bardzo ważny wątek w pseudoaferze z zaszczepionymi ludźmi kultury.

Żenady

Miejsce 3

Kapitol

Kongres Stanów Zjednoczonych miał zatwierdzić zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich. W trakcie procedury przed Kapitolem wybuchły zamieszki, po czym tłum wdarł się do budynku. Wcześniej przemawiał Donald Trump, który wykrzyczał, że wybory zostały sfałszowane i to on jest ich prawdziwym zwycięzcą. Ogłupianie ludzi i tolerowanie notorycznych kłamców w życiu publicznym zakończyło się pięcioma ofiarami śmiertelnymi.

Miejsce 2

Tweet Andrzeja Dudy

Gdy świat potępiał zamieszki w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze, że to “wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych”. To kolejna kompromitacja głowy państwa na bazie wydarzeń zza oceanu. Po zwycięstwie Joe Bidena, prezydent pogratulował mu “udanej kampanii wyborczej”. Podobne reakcje popłynęły z Rosji, Turcji czy Chin.

Miejsce 1

Mandaty

Rzutem na taśmę wygrywa w tym tygodniu PiS-owski projekt nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Według projektu nie będzie można odmówić przyjęcia madatu. Według prawników to utrudnianie obywatelom dochodzenia swoich praw w sądzie. Opozycja grzmi, że zmiany mają zastraszyć obywateli, aby nie wychodzili demonstrować na ulice.

Antyżenady

Miejsce 3

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita opublikowała swoje ustalenia w rozpętanej pseudoaferze z ludźmi kultury, którzy zostali przez system zaproszeni na szczepienia i się im poddali. Przede wszystkim placówka WUM nie była przygotowana do żadnych  szczepień i trzykrotnie odmawiała przyjęcia szczepionek z puli do pilnego wykorzystania. Szefowa WUM wiedziała, że nie będzie w stanie w okresie świąteczno-noworocznym zorganizować chętnych do szczepień. Po naciskach przyjęła szczepionki i rozpoczęła się “łapanka”. Sławne pismo NFZ z 29 grudnia jest także powiązane z tą sprawą.

Miejsce 2

TVP Info

Telewizja z nazwy publiczna porównała zamieszki w USA do zachowania polskiej opozycji – Zamieszki na Kapitolu. Część demonstrantów zaczęła zachowywać się na sali obrad jak polska opozycja – napisała TVP Info w skandalicznym komentarzu na Twitterze. W sieci wybuchła burza, połączona z żenującymi tłumaczeniami dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Koalicja Obywatelska składa pozew wobec TVP za porównania, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Miejsce 1

Joe Biden

Kongres USA uznał Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich. Ten fakt oznacza, że 20 stycznia Stany Zjednoczone będą miały 46. prezydenta. Były ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull był gościem “Faktów po faktach” w TVN24 – Żartował, że on był tak zakochany w Polsce, że w jego rodzinie mówili, że jego nazwisko powinno brzmieć “Bidenski” – opisywał były ambasador podróż z Bidenem do Polski w 2014 roku.

W tym tygodniu wejdziemy w dane o zakażeniach, które będą już obejmowały okres świąteczno-noworoczony. Liczby pokażą, czy premier Mateusz Morawiecki po serii próśb, ma posłuch wśród obywateli. Dominujący będzie także temat zmian dotyczących mandatów. Ciężko jest powiedzieć, czy zapowiadane zmiany są realne, czy jest to wprowadzana do debaty publicznej koza. Partia władzy lubi tworzyć problemy, które potem sama bohatersko rozwiązuje.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie