Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 12. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Jest prośba szefa czyli zabawa PiS-u w reasumpcję. Wiceminister Janusz Kowalski miał być zdymisjonowany, ale sprawę pilotował Jacek Sasin.

Żenady 

Miejsce 3

Janusz Kowalski

Na chwilę obecną nie zaszczepię się przeciwko koronawirusowi – oznajmił Janusz Kowalski, znany głównie z rzucania na lewo i prawo hasłem “weto albo śmierć”. Wiceminister Aktywów Państwowych wykazał się wyjątkową lekkomyślnością, chociaż na usta cisną się dużo mocniejsze słowa. – To jest mój pogląd, moja opinia, podjęta zgodnie z moją wiedzą i z moją intencją i proszę to uszanować – podkreślał Kowalski. Nie szanujemy. Ciężko jest szanować kogoś za głupotę, a wiceministrowi ulewało się od dłuższego czasu. Granicę przekroczył, gdy puszczał fake newsy o Unii Europejskiej. Teraz się okazuje, że z własną głupotą chodzi pod rękę i chwali się nią na każdym kroku.

Miejsce 2

TVP Info

Marta Lempart zakaziła się koronawirusem i pewnie skończyłoby się na jednym tweecie informacyjnym oraz prośbą o trzymanie kciuków. Sęk w tym, że telewizja z nazwy publiczna była w tym szybsza od liderki Strajku Kobiet. I teraz pytanie za 100 punktów – jak bezpieczne są w Polsce dane o stanie zdrowia wszystkich osób poddających się państwowemu testowi na koronawirusa, skoro funkcjonariusze PiS udający dziennikarzy dowolnie je sobie biorą z państwowej bazy? I bez kozery publikują? – zapytała na Twitterze Marta Lempart. Liderce Strajku życzymy powrotu do zdrowia.

Miejsce 1

Reasumpcja

Zjednoczona Prawica przegrała w Sejmie głosowanie, więc była “prośba szefa” o reasumpcję. Obóz rządzący zakpił z demokracji łamiąc zasady. Reasumpcję można przeprowadzić, ale w uzasadnionych przypadkach, a tu takiego nie było. To co zrobiła partia władzy z jednej strony jest absolutnym skandalem, z drugiej pokazuje, że ta lokomotywa nie jest w stanie już pędzić tak, jak do tej pory.

Antyżenady

Miejsce 3

Janusz Kowalski i Jacek Sasin

Mieliśmy problem, gdzie umieścić zapowiedzianą przez Jacka Sasina dymisję wiceministra Janusza Kowalskiego, bo niestety nie mamy kategorii “komedia”. Tylko w takiej rubryce mogła się znaleźć dymisja, która się nie odbyła. Jednak doceniamy dobre chęci Jacka Sasina, który chciał wyrzucić z resortu aktywów państwowych polityka Solidarnej Polski. Ze swojej strony zapewniamy, że będziemy wsparciem dla każdej inicjatywy Sasina, bo przecież w końcu musi mu się coś udać. Pomożecie? Pomożemy!

Miejsce 2

Rozłam w PiS

PiS jest w szoku, bowiem we wrocławskim klubie PiS nastąpił rozłam podczas głosowania nad budżetem miasta. Szef klubu przed głosowaniem zapewniał, że ma wszystkie szable policzone i będzie toczył bój. Niestety trzech radnych wypowiedziało posłuszeństwo i poparło budżet. Jest to o tyle ciekawe, bo radni byli sprawdzonymi w boju żołnierzami. Byli, bo zostali wyrzuceni z klubu.

Miejsce 1

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Monika Wielichowska, Jacek Protas i Marek Sowa z Platformy Obywatelskiej ujawnili gigantyczną patologię przy przyznawaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Komisja przyznająca pieniądze nigdy się nie zebrała i nie oceniała żadnego ze złożonych wniosków, a zrobili to za nią bliżej nieokreśleni urzędnicy KPRM. Członkowie komisji dostali jedynie mail z informacją o dokonanym wcześniej wyborze i prośbą o oddanie głosów. U niektórych trwało to 6 minut – Proszę mi powiedzieć, jak to możliwe, by zapoznać się z każdym z ponad 10 tys. wniosków w 24 godziny? Nawet nie pytam, jak to jest możliwe w 6 minut! – mówił Jacek Protas. Pieniądze zostały podzielone według partyjnej legitymacji samorządowców.

W nadchodzącym tygodniu zobaczymy pewnie polityków z różnych stron barykady, dzielących się opłatkiem i składających sobie życzenia. Chociaż nie jest to takie pewne przy szalejącej epidemii. Podczas świątecznych mszy nie zabraknie pewnie słów księży o zabarwieniu politycznym, bo przecież nadal trzeba walczyć z wyimaginowaną “ideologią LGBT”. Być może sam prezes zaszczyci swoją obecnością prorządową telewizję, aby złożyć życzenia i powiedzieć kilka bojowych zdań. Tego sobie życzymy w tym tygodniu, aby za tydzień było o czym pisać. Wesołych Świąt!

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie