Po godzinach

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 12. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Jest prośba szefa czyli zabawa PiS-u w reasumpcję. Wiceminister Janusz Kowalski miał być zdymisjonowany, ale sprawę pilotował Jacek Sasin.

Żenady 

Miejsce 3

Janusz Kowalski

Na chwilę obecną nie zaszczepię się przeciwko koronawirusowi – oznajmił Janusz Kowalski, znany głównie z rzucania na lewo i prawo hasłem “weto albo śmierć”. Wiceminister Aktywów Państwowych wykazał się wyjątkową lekkomyślnością, chociaż na usta cisną się dużo mocniejsze słowa. – To jest mój pogląd, moja opinia, podjęta zgodnie z moją wiedzą i z moją intencją i proszę to uszanować – podkreślał Kowalski. Nie szanujemy. Ciężko jest szanować kogoś za głupotę, a wiceministrowi ulewało się od dłuższego czasu.

Granicę przekroczył, gdy puszczał fake newsy o Unii Europejskiej. Teraz się okazuje, że z własną głupotą chodzi pod rękę i chwali się nią na każdym kroku.

Miejsce 2

TVP Info

Marta Lempart zakaziła się koronawirusem i pewnie skończyłoby się na jednym tweecie informacyjnym oraz prośbą o trzymanie kciuków. Sęk w tym, że telewizja z nazwy publiczna była w tym szybsza od liderki Strajku Kobiet. I teraz pytanie za 100 punktów – jak bezpieczne są w Polsce dane o stanie zdrowia wszystkich osób poddających się państwowemu testowi na koronawirusa, skoro funkcjonariusze PiS udający dziennikarzy dowolnie je sobie biorą z państwowej bazy? I bez kozery publikują? – zapytała na Twitterze Marta Lempart. Liderce Strajku życzymy powrotu do zdrowia.

Miejsce 1

Reasumpcja

Zjednoczona Prawica przegrała w Sejmie głosowanie, więc była “prośba szefa” o reasumpcję. Obóz rządzący zakpił z demokracji łamiąc zasady. Reasumpcję można przeprowadzić, ale w uzasadnionych przypadkach, a tu takiego nie było. To co zrobiła partia władzy z jednej strony jest absolutnym skandalem, z drugiej pokazuje, że ta lokomotywa nie jest w stanie już pędzić tak, jak do tej pory.

Antyżenady

Miejsce 3

Janusz Kowalski i Jacek Sasin

Mieliśmy problem, gdzie umieścić zapowiedzianą przez Jacka Sasina dymisję wiceministra Janusza Kowalskiego, bo niestety nie mamy kategorii “komedia”. Tylko w takiej rubryce mogła się znaleźć dymisja, która się nie odbyła. Jednak doceniamy dobre chęci Jacka Sasina, który chciał wyrzucić z resortu aktywów państwowych polityka Solidarnej Polski. Ze swojej strony zapewniamy, że będziemy wsparciem dla każdej inicjatywy Sasina, bo przecież w końcu musi mu się coś udać. Pomożecie? Pomożemy!

Miejsce 2

Rozłam w PiS

PiS jest w szoku, bowiem we wrocławskim klubie PiS nastąpił rozłam podczas głosowania nad budżetem miasta. Szef klubu przed głosowaniem zapewniał, że ma wszystkie szable policzone i będzie toczył bój. Niestety trzech radnych wypowiedziało posłuszeństwo i poparło budżet. Jest to o tyle ciekawe, bo radni byli sprawdzonymi w boju żołnierzami. Byli, bo zostali wyrzuceni z klubu.

Miejsce 1

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Monika Wielichowska, Jacek Protas i Marek Sowa z Platformy Obywatelskiej ujawnili gigantyczną patologię przy przyznawaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Komisja przyznająca pieniądze nigdy się nie zebrała i nie oceniała żadnego ze złożonych wniosków, a zrobili to za nią bliżej nieokreśleni urzędnicy KPRM. Członkowie komisji dostali jedynie mail z informacją o dokonanym wcześniej wyborze i prośbą o oddanie głosów. U niektórych trwało to 6 minut – Proszę mi powiedzieć, jak to możliwe, by zapoznać się z każdym z ponad 10 tys. wniosków w 24 godziny? Nawet nie pytam, jak to jest możliwe w 6 minut! – mówił Jacek Protas. Pieniądze zostały podzielone według partyjnej legitymacji samorządowców.

W nadchodzącym tygodniu zobaczymy pewnie polityków z różnych stron barykady, dzielących się opłatkiem i składających sobie życzenia. Chociaż nie jest to takie pewne przy szalejącej epidemii. Podczas świątecznych mszy nie zabraknie pewnie słów księży o zabarwieniu politycznym, bo przecież nadal trzeba walczyć z wyimaginowaną “ideologią LGBT”. Być może sam prezes zaszczyci swoją obecnością prorządową telewizję, aby złożyć życzenia i powiedzieć kilka bojowych zdań. Tego sobie życzymy w tym tygodniu, aby za tydzień było o czym pisać. Wesołych Świąt!

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie