Po godzinach Satyra polityczna

Hot or not. Polityczne żenady i antyżenady tygodnia. Notowanie 11. [NASZ RANKING]

Kaczyński w koronie

Od stycznia rachunki za prąd wzrosną o kilkanaście procent. Polska i Węgry wycofały się z weta, akceptując propozycję Angeli Merkel.

Żenady

Miejsce 3

Tadeusz Rydzyk

Podczas obchodów rocznicy założenia Radia Maryja, ksiądz Tadeusz Rydzyk usprawiedliwiał…duchownego oskarżonego o tuszowanie pedofilii. Biskupa Edwarda Janiaka nazwał “współczesnym męczennikiem”, który został zaszczuty przez media. Rydzyk przeprosił, ale nikt nie wierzy w szczerość tych przeprosin. Sprawa jest odrażająca, bowiem słuchali tego przedstawiciele rządu i nikt nie zaprotestował. Aby tego było mało, Rydzyk zebrał brawa. Tfu.

Miejsce 2

Program szczepień

Wśród założeń “narodowego programu szczepień”, jest m.in. stworzenie 8 tys. punktów szczepień, zorganizowanie przez placówki zespołów wyjazdowych. Przez 5 dni w tygodniu, zainteresowane udziałem w programie placówki, mają zagwarantować 180 szczepień tygodniowo. Eksperci i lekarze nazywają strategię “mżonką i paranoją”. Ze strony rządu słychać pierwsze sygnały o możliwych zmianach założeń.

Miejsce 1

Rachunki za prąd

W tle epidemii Covid-19, która codziennie zbiera ponure żniwo, nadchodzących świąt i politycznego zgiełku są kieszenie Polaków. Od 1 stycznia o kilkanaście procent wzrosną rachunki za prąd. Jacek Sasin zapewniał, że Polacy nie odczują podwyżki cen prądu i on nad tym czuwa. Oczywiście jest na odwrót.

Antyżenady

Miejsce 3

Andrzej Gut-Mostowy

Wiceminister rozwoju znalazł się na cenzurowanym, po tym jak się okazało, że był mocno zaangażowany w uruchomienie stoków narciarskich, zamrożonych w ramach wprowadzonych restrykcji. Andrzej Gut-Mostowy posiada udziały w spółce prowadzącej ośrodek narciarski w Witowie. Dziennikarze Wirtualnej Polski odkryli, że wpisane w oświadczeniu majątkowym zarobi ze spółki nie pokrywają się z jej sprawozdaniem finansowym. Majątkiem najbogatszego posła zainteresowało się CBA. Nie mamy wielkich nadziei, ale dopisujemy mały plusik antykorupcyjnej służbie.

Miejsce 2

Wotum nieufności

Koalicja Obywatelska i Lewica złożyły wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Pomimo próby zastosowania przez PiS sztuczek prawnych, opozycji udało się wyciągnąć na mównicę sejmową prezesa Prawa i Sprawiedliwości. To cześć większej strategii szykowanej przez oba kluby parlamentarne, w której Kaczyński będzie cześciej wywoływany do tablicy. Wstęp do tego został zaliczony.

Miejsce 1

Brak weta

Wycofanie się z groźby weta nowych ram finansowych Unii Europejskiej i Funduszu Odbudowy to dobra wiadomość, ale nie dla rządu PiS tylko dla Polaków. Budapesztańsko-warszawski sojusz przyjął propozycję Angeli Merkel i mechanizm pieniądze za praworządność będzie obowiązywał z rocznym, góra dwuletnim opóźnieniem, ponieważ w tej sprawie musi wyrazić swoje zdanie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Pomimo tego, że pierwsze miejsce zostało przyznane wycofaniu się z weta, należy tutaj wspomnieć o tym, że ta decyzja jest obciążona ciężkim grzechem. Partia władzy ze swoim koalicjantem wprowadziła Polskę w silne wibracje antunijne. Apogeum osiągnął premier Mateusz Morawiecki, swoim antyunijnym wystąpieniem w Sejmie. Przez miesiąc wartkim strumieniem płynęły z ust polityków obozu rządzącego kłamstwa, manipulacje i fake newsy na temat europejskiej wspólnoty. Teraz próbuje się tłumaczyć tę zbrodnię jako jednym z elementów negocjacyjnych. Z tego grzechu nie da się wyspowiadać ani go zakrzyczeć.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie