Polityka i Społeczeństwo

Horban zapowiada przymusowe szczepienia. I podaje kuriozalny termin

Screen/ YouTube/ MedExpress TV

Przyjdzie na to pora, jak tylko wzrośnie, zaczniemy się szczepić przymusowo. Jeszcze troszkę – powiedział w czwartek na antenie TVN24 prof. Andrzej Horban.

Horban: szczepienia będą przymusowe

Szef Rady Medycznej przy premierze, prof. Andrzej Horban, w programie “Tak jest” na antenie TVN24 był pytany o obowiązek szczepień.

– Ręka nas świerzbi, żeby rekomendować obowiązek szczepień. Przynajmniej dla dorosłych, dla niektórych grup, które są bardzo narażone na zakażenia – powiedział medyk.

Jego zdaniem “przyjdzie pora” na wprowadzenie takich rozwiązań, gdy tylko liczba zachorowań znów zacznie rosnąć.

Przyjdzie na to pora, jak wzrośnie, zaczniemy się szczepić przymusowo. Jeszcze troszkę (…) Mam nadzieję, że rząd podejmie taką decyzję, by te szczepienia były przymusowe – mówił.

Coś musi być na rzeczy, bowiem słowa te przypominają o niedawnej podobnej wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. On z kolei uważa, że “docieramy do punktu, w którym trzeba zacząć myśleć o wprowadzeniu przymusowych szczepień“. – Ale zanim zaczniemy myśleć o obowiązku, musimy mieć pewność, że wykorzystaliśmy wszystkie środki z miękkiej perswazji i zachęty – tłumaczył.

Podział ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych

Prof. Andrzej Horban był też pytany o pomysł wprowadzenia w Polsce takich obostrzeń jak na przykład we Francji. Nad Sekwaną osoby niezaszczepione nie mogą wejść do kina czy restauracji.

Myślimy o tym wariancie. Jesteśmy bardzo blisko tego. Ale proszę zwrócić uwagę na sytuację pracodawców. Restauracje były zamknięte ponad rok, część popadała, duża część miała kłopoty. Blokowanie z powrotem rozwijającego się ruchu to jest znowu zablokowanie tej gospodarki – powiedział Horban.  Jak dodał, “póki mamy 200 zakażeń dziennie, to jeszcze możemy spokojnie poczekać i skupić się na przekonywaniu”.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie