Polityka i Społeczeństwo Sport

Homoseksualna wicemistrzyni olimpijska ma dla Dudy zaskakującą propozycję. “Może spojrzałby na naszą rodzinę inaczej?”

Prezydent Duda
praszkiewicz / Shutterstock.com

Wicemistrzyni olimpijska z Tokio Jolanta Ogar-Hill udzieliła wywiadu, w którym pojawił się wątek… Andrzeja Dudy. Żeglarka przyznała, że chciałaby przedstawić prezydentowi swoją żonę.

Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec zdobyły srebrny medal olimpijski w w żeglarstwie w klasie 470. Zewsząd posypały się gratulacje, chwilę trzeba było poczekać na reakcję Andrzeja Dudy. Gdy wreszcie prezydencki wpis z gratulacjami się pojawił, zauważono, iż Duda pominął w nim drugi człon nazwiska naszej medalistki.

Znów świetne wieści z Tokio: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal olimpijski w żeglarskiej klasie 470. Gratulacje i wielkie brawa. Dziękujemy! – napisał prezydent.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1422874659914190848

Internauci sugerowali, że powodem takiego zabiegu może być… homoseksualna orientacja polskiej medalistki. Drugie nazwisko, Hill, zawodniczka przyjęła od swojej żony, Esperanzy Hill. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Hill urodziła córeczkę, którą para będzie wspólnie wychowywać. W wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” Ogar-Hill przyznała, że chętnie… dałaby Andrzejowi Dudzie do potrzymania swoje dziecko. Dodała też, że chciałaby przedstawić prezydentowi swoją żonę.

Chętnie bym z nim porozmawiała, przedstawiła swoją żonę i dała mu potrzymać na rękach nasze dziecko. Może spojrzałby na naszą rodzinę inaczej, bardziej przyjaźnie? Jestem ciekawa, czy wtedy patrząc nam w oczy, powiedziałby, że jesteśmy ideologią – powiedziała Ogar-Hill.

Wicemistrzyni olimpijska rozmawiała krótko z prezydentem podczas spotkania Andrzeja Dudy z medalistami z Tokio. Zawodniczka przyznała, że kusiło ją, by porozmawiać z nim o jego wypowiedziach na temat osób LGBT.

Chciałam to zrobić, ale jak się okazało, że mam tylko kilka minut na wymianę uprzejmości, stwierdziłam, że to nie ma sensu. Że trzeba by było usiąść i na spokojnie z panem prezydentem porozmawiać. Że to nie jest odpowiedni moment, bo i temat jest zbyt ważny – powiedziała Jolanta Ogar-Hill.

Źródło: Wysokie Obcasy

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie