Polityka i Społeczeństwo

Hołownia jednak mocno namiesza? Zaskakujący sondaż prezydencki

Flikcr/Otwarte Klatki
Sondaży prezydenckich  będzie coraz więcej, ale przecież Polacy uwielbiają sondaże!

Ten najnowszy powstał na zlecenie tajemniczej firmy Maison&Partnersi i jak można się zorientować na ich stronie internetowej, przeprowadzili to badanie na własnym panelu Ariadna. Tak czy i naczej, wszyscy o nich będą pisać przy okazji kolejnych sondaży. Spójrzmy jednak na jego wyniki, bo są całkiem ciekawe. I co istotne, to pierwsze badanie przeprowadzone po oficjalnym ogłoszeniu startu w wyborach przez Szymona Hołownię.

Niezmiennie prowadzi Andrzej Duda, jednak jego wynik nie powala na kolana: uzyskuje 39 proc. Na drugim miejscu znalazła się, a któż by inny, Małgorzata Kidawa-Błońska z takim sobie wynikiem 21 proc. No i na podium ulubieniec mediów (tych słusznych) Szymon Hołownia z 16 proc. poparcia. Oczywiście to sporo, ale efekt nowości robi swoje. Poza tym można zauważyć, że po gdańskim starcie, pan Szymon chyba wyjechał sobie na urlop, bo coś go nie widać szczególnie.

Pretendent do prezydentury, ambitny Kosiniak-Kamysz może liczyć zaledwie na elektorat PSL czyli 8 proc., Krzysztof Bosak, najbardziej prawdopodobny kandydat Konfederacji tylko na 4 proc. Najmniej w sondażu zdobyła kandydatka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, którą popiera 2 proc. badanych, ale jakoś nie wierzę, że zostanie wystawiona.

Wygląda więc na to, że Hołownia trochę zabiera Dudzie, a trochę Kidawie-Błońskiej. Krzysztof Bosak może spać spokojnie.

I przy takich sondażach warto zadać sobie pytanie: dlaczego nie spytali o drugą turę?

Źródło: onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie