Polityka i Społeczeństwo

Hołownia dużo traci. To przez zapowiedź utworzenia partii politycznej? [SONDAŻ]

Kancelaria Sejmu
Verconer / Shutterstock.com

Jak wyborcy oceniają obecnie partie polityczne? Ktoś mógłby uznać, że Zjednoczona Prawica po ostatnich perturbacjach może tracić wyborców. Jak zaś Polacy ocenili to, że Szymon Hołownia założył swoje ugrupowanie? Pokazuje to najnowszy sondaż IBRIS dla Wirtualnej Polski.

PiS nie traci

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, to do urn poszłoby 51,9 proc. uprawnionych do głosowania. Nadal liderem sondażu pozostaje PiS.

Ostatnio wszyscy widzieliśmy dość żenujące przepychanki w obozie rządowym. Czy zniechęciły one do PiS-u i jego koalicjantów? Okazuje się, że niekoniecznie. Na Zjednoczoną Prawicę chciałoby oddać głos 41,6 proc. ankietowanych. Dwa tygodnie temu było to 40,9 proc.

Opozycja: KO liderem, Hołownia traci

Najmocniejszą siłą po stronie opozycji pozostaje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,1 proc. badanych (w poprzednim sondażu 22,4 proc.). Traci zaś Szymon Hołownia i jego ludzie. W tym tygodniu założyli partię Polska 2050, na którą głos oddałoby tylko 9 proc. wyborców. Dwa tygodnie temu, gdy był to tylko ruch społeczny, wartość ta wynosiła 11,2 proc. osób. 

Poza podium stoją posłowie Konfederacji z 7,5 proc. Z kolei swoją szansę na stanie się trzecią siłą polityczną w Sejmie na dobre straciła Lewica. Popierają ją 7,2 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazłaby się Koalicja Polska. Na nią chęć zagłosowania zadeklarowało 4 proc. ankietowanych. Niezdecydowani wyborcy stanowią 8,5 proc. badanych

Badanie przeprowadzono 2 października 2020 roku, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie