Polityka i Społeczeństwo

Hojna dotacja od MON dla fundacji Rydzyka. Nie uwierzycie, na jaki cel przekazano pieniądze

Fundacja ojca Rydzyka, Lux Veritatis, otrzymała kolejną rządową dotację. Tym razem hojnością wykazało się ministerstwo obrony narodowej.

Jak poinformował Onet, Lux Veritatis, fundacja założona przez ojca Tadeusza Rydzyka, znalazła się w gronie podmiotów, które w 2019 roku otrzymały dotację z ministerstwa obrony narodowej. MON przyznaje środki ze swojego budżetu na zadania publiczne z zakresu obronności. Beneficjentami są przykładowo szpitale wojskowe, muzea wojskowe czy stowarzyszenia proobronne.

A także fundacja kontrowersyjnego redemptorysty.

Według informacji Onetu, Lux Veritatis otrzymało w ubiegłym roku od MON 96 tysięcy złotych. Uzasadnienie? Organizacja pokazów filmów dokumentalnych o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który fundacja wyprodukowała, zresztą także za publiczne pieniądze. W 2018 roku otrzymała na ten cel 180 tysięcy złotych.

Według kosztorysu fundacja przeznaczyła 33 tysiące złotych na same ulotki i plakaty promujące wydarzenie. 24 tysiące złotych kosztował catering, a 15 tysięcy – produkcja filmu, choć ten już powstał. Na wynajem sali do pokazów wydano 8 tysięcy złotych. Jaka była frekwencja na czterech pokazach – nie wiadomo.

Jak podaje Onet, to nie pierwsza dotacja z MON dla fundacji ojca Rydzyka. W 2016 roku ministerstwo przeznaczyło dla Lux Veritatis 102 tysiące złotych. Cel – emisja spotów reklamujących szczyt NATO w Warszawie.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie