Polityka i Społeczeństwo

Hipokryzja rządu ws. walki z pandemią. Ministerstwo zdrowia chce utrudnić Polakom dostęp do szczepień

koronawirus
Flickr.com/KPRM

Aptekom umożliwiono wykonywanie szczepień. Teraz Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt, który wiele punktów wyeliminuje z siatki szczepień.

Aptekom umożliwiono wykonywanie szczepień, co miało na celu przyspieszenie procesu wyszczepiana obywateli. Idea i pomysł słuszny, ale chyba za dobrze przyjęte rozwiązanie funkcjonowało, bo zaczęło się rzucanie kłód pod nogi. Jak informuje Wirtualna Polska, w resorcie zdrowia powstał projekt, który wyeliminuje wiele punktów aptecznych z siatki szczepień.

Można tylko spekulować, jaki jest tego cel, bowiem przez rynek medyczny przelewają się potężne pieniądze.

Szatnie w aptekach

Ministerstwo Zdrowia chce od 1 września 2022 r. wprowadzić nowe wymogi lokalowe dla aptek, w których odbywają się szczepienia. Zdaniem farmaceutów – zupełnie niewykonalne – pisze WP.pl

Portal zapoznał się z projektami rozporządzeń ministra zdrowia, które nakładają obowiązek stworzenia w aptekach przeprowadzających szczepienia trzech nowych pomieszczeń.

  • izby przyjęć pacjentów dostępnej z zewnątrz apteki
  • szatni stanowiącej przedsionek izby przyjęć
  • archiwum wyposażonego w zamykaną na klucz szafę służącego do przechowywania dokumentacji medycznej

Jak zauważa autor artykułu, większość aptek jest zupełnie niedostosowana do proponowanych wymogów.

https://twitter.com/PatrykSlowik/status/1468159488385593345

To skandal i utrudnianie szczepień

Farmaceuci nie kryją oburzenia i mówią o skandalu oraz celowym utrudnianiu im szczepień – Który punkt szczepień na festynie posiadał umywalki z wodą? Rozumiem, że jak nie posiadam umywalki, to mam zamknąć punkt szczepień i odwoływać te setki rejestracji na następne tygodnie? Chyba ktoś w Ministerstwie Zdrowia coś sobie źle kliknął – cytuje WP.pl jedną z opinii pojawiających się na branżowym portalu mgr.farm.

Rozmówca Wirtualnej Polski z samorządu aptekarskiego nie przebiera w słowach i mówi o “zamachu na apteki”Ktoś, kto opracował ten projekt, nigdy nie był w aptece – stwierdza.

Ministerstwo Zdrowia odniosło się na Twitterze do opublikowanego artykułu – Panie Redaktorze każdy punkt szczepień obowiązują pewne standardy. Apteki też muszą obowiązywać. Chodzi o miejsce gdzie będzie można zdjąć ubranie. Trudno szczepić się w płaszczu czy kurtce. Trudno też byłoby ubrania zostawić w okienku – czytamy. Na pytanie, po co jest osobne wejście już nie odpowiedziało.

Źródło: Wirtualna Polska 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie