Polityka i Społeczeństwo

Hipokryzja pierwszej damy. Jej mąż dał 2 miliardy zł Kurskiemu zamiast na onkologię, a ona odgrywa Ambasadorkę Raka Piersi

Andrzej Duda nie ucieknie od 2 miliardów złotych przeznaczonych na prorządowe media, zamiast na onkologię. Przekonała się o tym żona prezydenta.

Na początku roku wybuchła awantura o dwa miliardy złotych, które obóz rządzący chciał i przeznaczył na dofinansowanie prorządowych mediów. Senat zgłosił poprawkę, aby te pieniądze przeznaczyć na leczenie pacjentów onkologicznych. W trakcie debaty sejmowej atmosferę do czerwoności w całej Polsce podgrzała Joanna Lichocka pokazując wulgarny gest. Andrzej Duda w tym czasie prowadził brudne gierki o stołek prezesa TVP. Jacek Kurski został odwołany, ale niedługo później wrócił do telewizji publicznej. Prezydent został upokorzony.

Październik jest na całym świecie uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, a symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążka. Agata Duda za pośrednictwem Kancelarii Prezydenta umieściła ponad minutowe przesłanie – Przez ostatnich pięć lat, dzięki wielu kontaktom z polskimi Amazonkami, dobrze poznałam środowisko kobiet po przebytych chorobach nowotworowych piersi i uświadomiłam sobie, jak ważne jest zapobieganie rozwojowi niebezpiecznych schorzeń – powiedziała żona prezydenta.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1314621716551868416

Na filmik pierwszej damy zareagowała Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej i europosłanka Koalicji Obywatelskiej. W kwietniu 2019 w trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, w której była kandydatką, ogłosiła publicznie, że choruje na raka piersi ale nie zamierza rezygnować z kandydowania. Pokonała go.

Szkoda, że nie miała Pani tej świadomości, kiedy Pani mąż przekazał 2 mld zł na TVP zamiast na onkologię. Dzisiaj przybyło zachorowań, brak miejsc na badania i na łóżka onkologiczne i Pani mąż jest odpowiedzialny moralnie za te przypadki. Pani jest Ambasadorką? Mało wiarygodne.

Źródło – Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie