Polityka i Społeczeństwo

Hipokryzja Beaty Mazurek na najwyższym poziomie. Absurdalne zarzuty europosłanki PiS wobec partii Tuska

Posłanka do Parlamentu Europejskiego i była rzeczniczka PiS Beata Mazurek w najnowszym tweecie atakuje Europejską Partię Ludową. O co jej chodzi? O to, że przedstawiciele tej partii spotykali się z rządzącymi Rosją.

Atak na EPL

Mazurek dodała do wpisu kompilację zdjęć byłych i obecnych polityków Europejskiej Partii Ludowej oraz władz Rosji (nie obyło się bez fotografii Tuska). “Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś” – napisała w poście, sugerując, że politycy ugrupowania są prorosyjscy.

We wpisie dodała hasztag ze skrótem Europejskiej Partii Ludowej – z ang. EPP – i sparafrazowała jej nazwę, nazywając ją “Europejską Partią Putina”.

 

Oczywiście szybko spotkała ją krytyczna odpowiedź internautów. “Pani chyba nie rozumie podstawowej różnicy. Politycy ze zdjęcia spotykali się z Putinem oficjalnie w ramach pełnionych funkcji. Państwo w PiS spotykacie się z Orbanem i Le Pen towarzysko i z sympatii. To wy jesteście tymi złymi, ale można to jeszcze zmienić” – napisał jeden z komentujących. “Naprawdę nie ma Pani żadnych argumentów merytorycznych w dyskusji politycznej? Żadnego pomysłu na wyciągnięcie Polski z ruiny albo pomoc Ukrainie?” – dopytywał inny. “Ja bym Panią bardzo prosił, żeby Pani zrobiła coś pożytecznego za pieniądze, które pobiera z moich podatków!” – apelował kolejny.

Internauci ogólnie przypominali jej jednak, że członkowie PiS też spotykali się z rosyjskimi politykami.

Tusk chce łączyć, a nie dzielić

Wcześniej Donald Tusk pokazał, że potrafi myśleć ponad podziałami – w zeszłym tygodniu pozytywnie ocenił orędzie Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym.

– Dobrze się stało, że prezydent niezależnie od tego, co się czasem dzieje w jego partii, wyszedł poza ten szablon PiS i dzisiaj bez wątpienia stanął na wysokości zadania – mówił.

Jak zapewniał, na scenie politycznej nie zniknęły podziały ani doświadczenia historii ostatnich lat. – W obliczu tej tragedii, tego wielkiego ryzyka także dla Polski, kiedy mówimy o sprawach absolutnie fundamentalnych, ta codzienna polityka blednie podkreślił.

Czytaj również:

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie