Polityka i Społeczeństwo

Hejt na lekarzy i pielęgniarki jest coraz większy. Ta akcja ma zwrócić naszą uwagę na problem traktowania pracowników służby zdrowia

Lekarze i pielęgniarki coraz częściej padają ofiarami hejtu, który jest związany z ich pracą podczas epidemii. Rząd nic w tej sprawie nie robi i jeżeli nadal będzie zamykał oczy oraz patrzył przez palce na rosnącą przemoc, tragedia będzie kwestią czasu. Obóz rządzący woli zabawiać społeczeństwo PR-owymi ustawkami o uruchamianiu i odmrażaniu różnych dziedzin życia. Do tej pory nie poluzowano praktycznie żadnego znaczącego ograniczenia, a w zamian obywatele dostali nakaz zakrywania ust oraz nosa i na dokładkę przedłużono blokadę granic, co zaczyna być zgubne dla społeczności przygranicznej.

Obok tej komedii o “odmrażaniu”, dzieją się prawdziwe dramaty i to związane z ludźmi mającymi ratować ten kraj przed upadkiem. Wystarczy sięgnąć do wczorajszej publikacji na Onecie, aby się przekonać, że przemoc wobec personelu medycznego kroczy obok koronawirusa, z którym lekarze codziennie muszą podawać sobie rękę. Córka pielęgniarki opisała na Facebooku akt wandalizmu, jaki spotkał jej mamę, pielęgniarkę jednego ze szpitali – Wychodząc jak co dzień o 6-stej rano do pracy, znalazła swój samochód z przebitymi oponami. Cały obsmarowany farbą ze sprayu.(…)Nie pozwólmy, by Ci, którzy robią teraz najwięcej, abyśmy mogli wrócić do “normalności” – zamiast wdzięczności – czuli się piętnowani – pisze na portalu społecznościowym.

Po początkowych publicznych oklaskach całej Polski dla personelu medycznego za ich pracę przy walce z koronawirusem, coraz częściej dochodzi do do przejawów hejtu wobec lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych czy diagnostów laboratoryjnych. Może to wynikać z silnej obawy niektórych osób przed zakażeniem, poczucie niepewności i rosnącej frustracji w związku z izolacją społeczną – pisze PolitykaZdrowotna.com.

Mając to na uwadze, medycy biorą sprawy w swoje ręce i publikują spot. Personel SOR Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wspólnie z Radiem Zachód przygotował spot kampanii społecznej #wspierajmedyka, która ma zwrócić uwagę na problem traktowania pracowników służby zdrowia podczas pandemii. Lekarze na nagraniu prezentują na kartkach przemoc słowną z jaką się spotkali i również na kartach odpowiadają na hejt. W spocie na pada ani jedno słowo.

Źródło PolitykaZdrowotna.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie